Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Podziel się:

Podziel się:

Teodor Sadowski ze złotym medalem

W sobotę (27 kwietnia) na trzech matach w Uranii odbył się 48 Międzynarodowy Turniej o Puchar Warmii i Mazur w zapasach. To jedna z najstarszych imprez w Polsce w tej dyscyplinie. W imprezie wystartowało 432 uczestników z czołowych krajowych klubów, byli tez reprezentanci Litwy i Rosji. Rywalizowano w czterech konkurencjach: młodzik – styl klasyczny, młodzik – styl wolny, młodziczki oraz mini zapasy.

Długa, bogata tradycja turnieju idzie w parze z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, które usprawniają przebieg rywalizacji, pozwalają tez na błyskawiczna analizę kontrowersyjnych akcji. Transmisja live i na bieżąco prezentowane wyniki walk ułatwiają obserwację turnieju, ale to już norma w Warmińsko-Mazurskim Związku Zapaśniczym. Organizatorzy jak zwykle zadbali o oprawę. Patronat nad imprezą objął Prezydent Olsztyna, a wsparcie finansowe Samorządu Wojewódzkiego, Gminy Olsztyn i innych sponsorów pozwoliło nie tylko przyjąć rzeszę prawie pół tysiąca młodych zapaśników, ale obdarować ich efektownymi nagrodami.

Ze sportowego punktu widzenia turniej był bardzo udany. Młodzież walczyła z ogromnym zaangażowaniem, szczególnie pojedynki o medale stały na wysokim poziomie. W stylu klasycznym zloty medal zdobył Teodor Sadowski (Warmia Lidzbark Warmiński) – 52 kg, a brąz wywalczyli: Kacper Wróblewski (Olimpia Elbląg) – 44 kg, Max McGowan (Olimpia Elbląg) – 48 kg, Nikodem Lewicki (Sokół Lubawa) 57 kg i Wojciech Pupkiewicz (Warmia Lidzbark Warmiński) – 85 kg. W klasyfikacji drużynowej najwyżej z klubów warmińsko-mazurskich na 10 miejscu uplasował się Sokół Lubawa.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: LUKS Warmia Lidzbark Warmiński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)