Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

Ważne zwycięstwo Polonii

W miniony weekend seniorzy MKS Polonia Lidzbark Warmiński pokonali RKS Orlęta Rema Reszel dzięki czemu zachowali w ligowej tabeli 9-punktową przewagę nad KS Śniardwy Orzysz. Zwycięstwo odnieśli także juniorzy młodsi, którzy okazali się lepsi od Granicy Kętrzyn.

Dnia 27 kwietnia o godzinie 19:00 na stadionie miejskim im. Henryka Wobalisa w Lidzbarku Warmińskim odbył się mecz kolejki między liderem tabeli MKS Polonią, a zajmującą wtedy trzecie miejsce drużyną RKS Orlęta Rema Reszel. Gospodarze podbudowani ostatnim wysokim zwycięstwem z SKS Szczytno wyszli na to spotkanie z zamiarem zdobycia kompletu punków.

Piękne akcje, fantastyczne bramki, zaangażowanie i walkę - to wszystko mogli oglądać licznie przybyli w ten dzień kibice. MKS Polonia Lidzbark Warmiński wygrał 2:1, a autorem obu trafień był Paweł Łukasik.

Dzień później juniorzy młodsi podejmowali u siebie Granicę Kętrzyn. Po raz kolejny młodzi lidzbarczanie pokazali charakter i mimo pierwszej straconej bramki podnieśli się i wygrali ostatecznie 3:1. Bramka wyrównująca padła po golu samobójczym. Kolejne trafienia zaliczali odpowiednio Dominik Ciesielski i Radosław Biedulski.

Warto odnotować, że w meczu juniorów młodszych zadebiutował Wiktor Krzywda, zawodnik z rocznika 2006. Mimo młodego wieku i różnicy wynoszącej nawet 4 lata, biorąc pod uwagę najstarszych zawodników przebywających na boisku, zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Bez żadnych kompleksów wszedł w mecz, wniósł dużo świeżości do lidzbarskiej drużyny, zdobył nawet bramkę, która jednak nie została uznana.

Dzięki temu zwycięstwu juniorzy młodsi awansowali na trzecie miejsce w tabeli tracąc zaledwie 3 punkty do lidera z Ełku.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Ola Miecznikowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Ważne zwycięstwo MKS Polonia z RKS Orlęta Rema Reszel
Oceń artykuł:

(0)