Niedziela, 13 października 2019. Imieniny Edwarda, Geraldyny, Teofila

Podziel się:

Podziel się:

Remis Polonii w Dobrym Mieście

Dnia 13 kwietnia MKS Polonia Lidzbark Warmiński pod wodzą Marka Rabczuka zaledwie remisuje w Dobrym Mieście z DKS-em 2:2. Bramki dla Polonii zdobywali Paweł Łukasik i Mateusz Jurczak.

Remis w Dobrym Mieście i zwycięstwo KS Śniardwy Orzysz z Górowem sprawiły, że przewaga Polonii zmalała do 6 punktów.

Wracając jednak do meczu z DKS-em, Polonia była zespołem lepszym od gospodarzy, brakowało szczęścia (2 poprzeczki). Już po kilku minutach wynik spotkania otworzył Paweł Łukasik, który wykończył dobrą akcję prawoskrzydłowego Sergey Gurov. Przez dalszą część pierwszej połowy zespół z Lidzbarka Warmińskiego miał jeszcze sytuacje do zmiany wyniku, szwankowała niestety skuteczność. Na przerwę poloniści schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga część spotkania nie zaczęła się najlepiej, ponieważ w krótkim odstępie czasu lidzbarczanie stracili dwie bramki. Drużyna Marka Rabczuka rzuciła się do ataku tworząc multum sytuacji podbramkowych; w jednej z nich faulowany w polu karnym zostaje Sebastian Zajączkowski, a rzut karny na bramkę zamienia były zawodnik dobromiejskiego klubu Mateusz Jurczak. Ostateczny wynik 2:2.

Zespół nie zwiesza głów lecz pracuje i walczy dalej, najbliższe tygodnie to najlepszy czas żeby wrócić do serii zwycięstw. Przed Polonią trzy domowe spotkania z rzędu; wszyscy liczą na to, że na własnym obiekcie przy dopingu setek gardeł Polonia wróci na zwycięską ścieżkę.

Dzień później po emocjonującym meczu i walce do ostatniej minuty juniorzy młodsi przegrywają z liderem tabeli MKS Mazurem Ełk 2:4. Mecz był bardzo wyrównany, lecz to przeciwnicy lepiej wykorzystywali swoje sytuacje. Dla chłopaków z Lidzbarka należą się wielkie brawa za determinację; przy stanie 0:3 potrafili się podnieść i strzelić dwie bramki, mało brakowało do wyrównania lecz to goście postawili kropkę nad "i". Już w czwartek kolejny mecz, tym razem przeciwnikiem będzie zespół Victorii Bartoszyce, będziemy i drużyna na pewno będzie walczyła o pełną pulę. Warto dodać, że dwie bramki dla polonistów strzelił wprowadzony w drugiej połowie Dominik Bejnar.

Skład: Szostak - Michalczewski (46' Kuźmiak), Borucki, Prado, Kędzierski - Biedulski, Zakrzewski, Kamieniecki, Kmiołek (46' Bejnar) - Żuk - Ciesielski

Młodzik Starszy pod wodzą Michała Wąsika odniósł wysokie zwycięstwo w Szczytnie 2:6. Bramki zdobywali: 3x Hubert Głuszko, 2x Dominik Sierocki i Emil Wojsiat. Natomiast Młodzik Młodszy przegrał u siebie z Victorią Bartoszyce 3:5.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Ola Miecznikowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)