środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Podziel się:

Podziel się:

Ewelina Kaczyńska mistrzynią Polski Juniorów w zapasach kobiet

W Międzyzdrojach odbyły się w weekend (13/14 kwietnia) Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym w zapasach juniorek. Świetnie wypadli reprezentanci klubów warmińsko-mazurskich.

Zloty medal w kat. 76 kg zdobyła Ewelina Kaczyńska (Warmia Lidzbark Warmiński). Na podium stanął tez Sebastian Niemiec z Orła Karolewo, który wywalczył brąz w kat. 92 kg.

Bardzo bliscy zdobycia medali byli: zawodnicy Warmii Lidzbark Warmiński: Grzegorz Borkowski w kat. 74 kg i Piotr Szczerbik w kat. 79 kg, którzy przegrali pojedynki o podium i zajęli piąte miejsca.

Natomiast w Rybnie odbyły się w sobotę (13 kwietnia) dwie imprezy zapaśnicze: Puchar Wójta w kategorii Kadetów i Młodzieżowa Liga Szkolna z udziałem młodzików. Niektórzy startowali w dwóch turniejach, co przed zawodami rangi krajowej z pewnością pomoże w osiągnięciu optymalnej formy. W rywalizacji kadetów w klasyfikacji zespołowej zwyciężyli zapaśnicy Sokoła Lubawa, w lidze triumfowali gospodarze - GSZS Rybno.

Indywidualnie na najwyższym stopniu podium stawali reprezentanci: Warmii Lidzbark Warmiński, Sokoła Lubawa, Budowlanych Olsztyn, GSZS Rybno, Orlika Nawiady, Olimpu Kętrzyn, Orła Karolewo. Do zwycięstwa drużynowego sekcji z Rybna przyczyniły się przede wszystkim dziewczęta, które z wyjątkiem jednego wyjątku wygrały wszystkie kategorie wagowej. W kategorii wagowej 48 kg pierwsze miejsce zajął Rafał Wangin z LUKS Lidzbark Warmiński.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: LUKS Lidzbark Warmiński

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Ewelina Kaczyńska mistrzynią Polski Juniorów w zapasach kobiet
Oceń artykuł:

(0)