Niedziela, 13 października 2019. Imieniny Edwarda, Geraldyny, Teofila

Podziel się:

Podziel się:

Porażka Polmleku w pierwszym meczu finałowym

W pierwszym meczu finałowym ekstraklasy w tenisie stołowym kobiet Polmlek Lidzbark Warmiński przegrał we wtorek (9 kwietnia) we własnej hali z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 0:3.

W pierwszym meczu finałowym ekstraklasy w tenisie stołowym kobiet Polmlek Lidzbark Warmiński przegrał we wtorek (9 kwietnia) we własnej hali z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 0:3. Spotkanie rewanżowe odbędzie się w czwartek (11 kwietnia) w Tarnobrzegu. Tam nastąpi zakończenie rozgrywek i przyznanie kolejnego tytułu Siarce. Natomiast srebro Polmleku jest wielkim sukcesem zawodniczek i trenera Zbyszka Pietkiewicza.

Polmlek Lidzbark Warmiński – KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 0:3
Ma Wenting - Elizabeta Samara 2:3 (11:8, 11:8, 6:11, 9:11, 9:11)
Ruifang Dong - Han Ying 0:3 (4:11, 5:11, 8:11)
Daria Trigolos - Li Qian 1:3

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg jest od lat poza wszelka konkurencją w kraju. Zespół zbiera tytuły krajowe bez najmniejszych problemów, a prawdziwą rywalizację, która zaspokaja aspiracje, prowadzi na arenie międzynarodowej w Lidze Mistrzyń, bo tam są rywalki o podobnych umiejętnościach i równie dużym budżecie. Zawodniczki z Lidzbarka we wtorek grały z determinacją. Ma Wentig stoczyła pasjonujący pojedynek z Elizą Samarą i szkoda, że go nie wygrała, a brakowało niewiele. Prowadziła 2:0, ale Rumunka opanowała sytuację. Przydało jej się duże doświadczenie. Odwróciła losy meczu i wykazała więcej zimnej krwi w końcówkach kolejnych trzech partii.

Do szczęścia brakowało naprawdę niewiele, wtedy temperatura widowiska na pewno by wzrosła. Pozostałe spotkania faworytki rozstrzygnęły pewnie, ale urwany przez Darię Trigolos set w konfrontacji ze znakomitą Qian Li też się liczy.

Oczywiście rewanż będzie formalnością, a my już dziś gratulujemy drużynie z Lidzbarka Warmińskiego jednego z największych sukcesów w historii klubu.

Marcin Dalecki
Zdjęcia: Marcin Dalecki, Jakub Jankowski
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Porażka Polmleku w pierwszym meczu finałowym
Oceń artykuł:

(0)