Niedziela, 8 grudnia 2019. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Podziel się:

Podziel się:

Polmlek w finale

Polmlek Lidzbark Warmiński awansował do finału rozgrywek tenisa stołowego. W półfinałowym dwumeczu okazał się lepszy od AZS UE Wrocław, choć w drugim meczu nie odbyło się bez emocji.

Pierwszy półfinałowy mecz play off ekstraklasy tenisistek stołowych rozgrywany był w Lidzbarku Warmińskim. Polmlek pokonał AZS UE Wrocław 3:0.

Nie da się ukryć, że wynik osiągnięty przez Polmlek w meczu przed własna publicznością jest bardzo miłym zaskoczeniem. Zawodniczki były przygotowane do tego spotkania perfekcyjnie nie tylko pod względem fizycznym, ale też taktycznym i mentalnym. Udało się przy swojej dobrej grze wykorzystać słabości przeciwniczek. Każda z nich była dokładnie prześwietlona, by nie mogła grać na swoich warunkach. Ale taki jest współczesny, nowoczesny sport, gdzie na sukces składa się wiele elementów.

Polmlek Lidzbark Warmiński – AZS UE Wrocław 3:0
Ma Wenting- Xie Junqiu 3:2
Daria Trigolos- Natalia Bajor 3:0
Rui Fang Dong- Katarzyna Węgrzyn 3:2

Po zwycięstwie we własnej hali Polmleku nad AZS UE Wrocław 3:0 wydawało się, że sobotni (6 kwietnia) mecz rewanżowy nie będzie dla drużyny z Lidzbarka dużym problemem. Oczywiście akademiczki nadal miały szanse, ale nie były one duże, biorąc pod uwagę atuty Polmleku. Wrocławianki walczyły z jednak determinacją. Prowadziły 2:0, ale doświadczona Dong Rui Fang przesądziła sprawę. Ostatecznie Polmlek przegrał tylko 1:3 i jest w finale.

AZS UE Wrocław – Polmlek Lidzbark Warmiński 3:1
Xe Junqiu – Daria Trigolos 3:2
Natalia Bajor – Ma Wenting 3:2
Anna Węgrzyn – Dong Rui Fang 2:3
Xe Junqiu – Natalia Bogdanowicz 3:0

Mecz miał swoja dramaturgię. W dwóch pierwszych spotkaniach triumfowały wrocławianki po 3:2. Daria Trigolos po bardzo dobrej grze nieznacznie uległa Chince Xe Jonqiu. Natomiast Ma Wenting przegrała z bardzo dobrze dysponowana tym razem mistrzynią Polski Natalią Bajor i to było, przynajmniej z naszego punktu widzenia, zaskoczenie. Sytuacja wyglądała następująco. W setach był remis, natomiast w małych punktach (piłkach) w lepszej sytuacji były wrocławianki. Zadanie trzeciej zawodniczki Polmleku Dong Rui Fang było konkretne. Wygrać seta z Anną Węgrzyn. I jedna z najbardziej doświadczonych tenisistek polskiej ligi plan zrealizowała szybko, zresztą rozstrzygnęła cały pojedynek, żeby nie pozostawić żadnych wątpliwości. W ostatnim spotkaniu zagrała Natalia Bogdanowicz, która miała okazje zmierzyć się ze znakomitą Xe Junqiu.

Przed nami mecze finałowe Polmleku z Siarką. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Lidzbarku Warmińskim 9 kwietnia o godzinie 17:00 na hali sportowej przy ulicy Polnej 36.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Polmlek Lidzbark Warmiński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Polmlek Lidzbark Warmiński w finale
Oceń artykuł:

(0)