Niedziela, 13 października 2019. Imieniny Edwarda, Geraldyny, Teofila

Podziel się:

Podziel się:

MKS Polonia: zwycięstwo seniorów, porażka juniorów w sparingach

Zawodnicy MKS Polonia Lidzbark Warmiński przygotowują się do rundy rewanżowej klasy okręgowej, do której startu pozostały już niecałe 3 tygodnie. W minioną sobotę rozegrali swój siódmy sparing, a przeciwnikiem był zespół zajmujący 8 miejsce w IV-lidze - MKS Korsze.

Mecz rozegrany został w Bartoszycach na boisku o sztucznej nawierzchni. Podopieczni Marka Rabczuka wyszli na murawę w pełni skoncentrowani, nie wystraszyli się wyżej notowanego rywala, czego efektem było prowadzenie do przerwy 2:1. Obie bramki zdobył wybrany niedawno Odkryciem Sezonu na Gali Sportu w Lidzbarku Warmińskim Cezary Żuk.

W drugiej połowie trener zdecydował się na kilka roszad w składzie. Lidzbarczanie w dalszym ciągu prowadzili grę, stwarzali sobie dogodne okazje do strzelenia bramki, jednym słowem wyglądali lepiej od IV-ligowca. W drugiej odsłonie po bramce zdobyli Mateusz Jurczak oraz wprowadzony z ławki Siergiej Gurov. Przeciwnikom w końcówce spotkania udało się zdobyć gola na 4:2 i takim rezultatem skończyło się to spotkanie.

Jest to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającą się wielkimi krokami ligą, którą Polonia ma za cel wygrać. Trener, działacze oraz kibice mogą być bardzo zadowoleni z postawy piłkarzy.

W piątkowy wieczór zespół juniorów młodszych rozegrał sparing ze Stomilem Olsztyn, który występuje w wyższej lidze rozgrywek (ekstraklasy). Po pierwszej połowie to MKS Polonia była na prowadzeniu 2:1 po dwóch trafieniach Oskara Żuk .Druga połowa meczu należała do stomilowców. Wynik końcowy 6:3, a bramkę w drugiej połowie dla MKS Polonia strzelił Radosław Biedulski. Juniorów młodszych czekają jeszcze trzy mecze kontrolne przed rundą rewanżową.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Ola Miecznikowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)