Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Podziel się:

Podziel się:

Spotkanie z Szymonem Szymonowiczem

W dniu 14 lutego br. w Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Kraszewie odbyło się wyjątkowe spotkanie z Szymonem Szymonowiczem – zapaśnikiem, byłym uczniem SP Kraszewo, który zajmuje czołowe miejsca w krajowych jak i zagranicznych zawodach.

Ostatnie osiągnięcia Szymona to 2. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w Raciborzu w 2018 r., 2. miejsce w Międzynarodowym Turnieju Juniorów w Czechach w 2018 r., 5. miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów we Włoszech w 2018 r., oraz 9. miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w zapasach w Grecji w 2017 r.

Na spotkaniu z młodzieżą obecny był Wójt Gminy Fabian Andrukajtis oraz Dyrektor Szkoły Beata Domarecka. Wójt Gminy, który również wywodzi się z Kraszewa, pogratulował Szymonowi mistrzowskich osiągnięć sportowych oraz podziękował za zapał do ciężkiej pracy, wytrwałość i postawę, która przekłada się również na dobry wizerunek i promocję naszej gminy na arenie krajowej i międzynarodowej.

Podczas spotkania z uczniami, Szymon miło wspominał lata spędzone w tutejszej szkole. Opowiadał o treningach, dostosowanych dietach, ciężkiej regulacji wagi, a także sporze pomiędzy pasją a nauką. Zaprezentował się, jako dojrzały mężczyzna, posiadający ogromną pewność siebie, wolę walki, zachowując przy tym skromne usposobienie.

Spotkania takie są ważnym elementem wychowawczym. Pokazują, że nie trzeba wywodzić się z wielkiego miasta, aby coś osiągnąć. Wystarczy uwierzyć w siebie, poświęcić energię i czas, podążać za głosem serca i zaryzykować, aby potem móc być z siebie dumnym.

Marcin Dalecki
Zdjęcia: materiały SP Kraszewo
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Spotkanie z Szymonem Szymonowiczem
Oceń artykuł:

(0)