Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

Żacy MKS Polonia w finale województwa; seniorzy na remis w trzecim sparingu

W sobotę tj. 09.02.2019 o godzinie 13:00 na stadion w Bartoszycach swój trzeci sparing rozgrywali seniorzy MKS Polonia Lidzbark Warmiński. Przeciwnikiem był wicelider klasy okręgowej grupy 2 - Olimpia Olsztynek. W ten sam dzień dwie drużyny Żaków awansowały do najlepszej szóstki województwa w swoich kategoriach.

Mecz seniorów zakończył się wynikiem 2:2. Bramki dla Polonii padły po strzale Mateusza Jurczaka i trafieniu samobójczym. Kibice przybyli na stadion obejrzeli dobre widowisko, a rzeczą która cieszy jest to, że piłkarze z meczu na mecz grają lepiej.

Tego samego dnia rozegrano dwa halowe turnieje półfinałowe Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Najpierw odbył się turniej rocznika 2010, w którym młodzi piłkarze wypadli wyśmienicie zajmując pierwsze miejsce i awansowali do finału rozgrywek, gdzie wystąpi 6 najlepszych drużyn województwa.

Wyniki:
MKS Polonia Lidzbark Warmiński - MKS Jeziorany 2:1
MKS Polonia Lidzbark Warmiński - UKS Frendo Dywity 1:1
MKS Polonia Lidzbark Warmiński - KS Wałsza Pieniężno 3:1
MKS Polonia Lidzbark Warmiński - ZKS Olimpia Elbląg 5:1

Kilka godzin później swoje mecze rozgrywał zespół z rocznika 2011. Biorąc przykład ze swoich starszych kolegów również zameldowali się w finale, a w samym turnieju zajęli 2. miejsce.

Wyniki:
MKS Polonia Lidzbark Warmiński - MAS Mazuria Giżycko 4:0
MKS Polonia Lidzbark Warmiński - UKS Mini Soccer Mrągowo 1:3
MKS Polonia Lidzbark Warmiński - AP Soccer Kętrzyn 8:0

Gratulujemy zawodnikom i trenerowi Michałowi Wąsikowi i życzymy powodzenia w finałach. Dziękujemy rodzicom oraz pozostałym kibicom za wsparcie młodych piłkarzy, dodało im to niewątpliwie skrzydeł.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Ola Miecznikowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Żacy MKS Polonia w finale województwa
Oceń artykuł:

(0)