Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

Lidzbarczanie pobiegli dla Doroty

Dnia 8 lutego odbył się w Dobrym Mieście charytatywny bieg dla Doroty Kułakowskiej. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie "Pozytywni Dobre Miasto", przy współudziale dobromiejskiej straży pożarnej, szkół, urzędów i ludzi dobrej woli. W swoich kategoriach wygrali lidzbarczanie: Ewelina Tobisz i Paweł Olszański.

Dorota Kułakowska urodziła się w 1972 roku. 15 grudnia dostała silnego udaru pnia mózgu. Cudem przeżyła operację i od tamtego czasu pozostaje nieprzytomna. W domu czeka na nią piątka dzieci i mąż. Najmłodsza córka ma 7 lat.

Bieg charytatywny dla Doroty - to wielkie wydarzenie sportowe w Dobrym Mieście, ale przede wszystkim największa demonstracja jedności i solidarności międzyludzkiej - świat nie jest taki zły - a Dobre Miasto to nie tylko nazwa to jest Dobre Miasto.

W biegu wzięło udział 420 osób a kwota zebrana z opłat wpisowych wyniosła 8600 zł. Taki wynik tak osobowy jak i kwota zebrana przerosła wszelkie oczekiwania. Bieg odbył się na dystansie około 2,2 km na terenie miasta Dobre Miasto.

Najszybsi na mecie byli:
Kobiety:
1. miejsce Ewelina Tobisz - Lidzbark Warmiński
2. miejsce Justyna Buszowiecka - Dobre Miasto
3. miejsce Beata Kruba - Dobre Miasto
Mężczyźni:
1. miejsce Paweł Olszański - Lidzbark Warmiński
2. miejsce Tomasz Hermann
3. miejsce Maciej Macutkiewicz

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Appareil Violet - Daria Jackowska Fotograf
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)