Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

VII Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" w Lidzbarku Warmińskim

Dnia 3 marca na Bulwarze nad rzeką Łyną oraz w parku im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim odbędzie się VII Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym". O godzinie 14:00 odbędzie się bieg na 1963 m, a pół godziny później bieg na 5 km.

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy. Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

Długość trasy pierwszego biegu wynosi 1963 km. Określony dystans biegu związany jest z rokiem śmierci ostatniego żołnierza wyklętego / 1963 r.- Józef Franczak/.

Bieg na dystansie 1963 m. jest wydarzeniem rodzinnym, bez rywalizacji sportowej. W biegu może wziąć udział każda osoba bez względu na wiek, osoby poniżej 16 roku życia muszą okazać zgodę rodzica lub opiekuna. Uczestnictwo w biegu na 1963 m. jest płatne wg. harmonogramu za każdego uczestnika.

Udział w biegu na dystansie ok. 5 km nie jest obowiązkowy, jednak, aby wziąć w nim udział trzeba uczestniczyć w biegu rodzinnym. Bieg dodatkowy będzie prowadzony z ręcznym pomiarem czasu wspomagany fotokomórką, bieg jest bezpłatny.

Każda osoba startująca w biegu musi być zweryfikowana w Biurze Zawodów. Biuro zawodów będzie działać w dniu zawodów 3 marca 2019 od 13.00 - 13.45. W biegu obowiązuje limit 150 uczestników, każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma pakiet startowy (okolicznościową koszulkę, gadżety od sponsorów).

Do wspólnej imprezy pamięci, spotkania, rekreacji zaprasza Klub Biegacza Lidzbark Warmiński, 9 Warmiński Pułk Rozpoznawczy, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim, Urząd Miasta Lidzbarka Warmińskiego, Fundacja Wolność i Demokracja.

Nie zabraknie ciepłego posiłku i napojów, słodkości. Serdecznie zapraszamy.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Zbigniew Olszewski
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)