Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

Dwie porażki na początek przygotowań

Dnia 21 stycznia seniorzy MKS Polonia Lidzbark Warmiński wznowili przygotowania do rundy wiosennej ligi okręgowej. W tym czasie zdążyli rozegrać dwa mecze kontrolne: z III ligowym Huraganem Morąg oraz Stomilem Olsztyn CLJ.

MKS Polonia Lidzbark Warmiński to lider klasy okręgowej grupy 1. Podopieczni Marka Rabczuka w pierwszej części sezonu nie przegrali żadnego meczu i wypracowali przewagę 9 punktów nad drugim zespołem: KS Śniardwy Orzysz.

Pierwszy sparing rozegrali 30 stycznia z Huraganem Morąg. Mecz odbył się w Ostródzie. Rywal z górniej półki, jedna z najlepszych drużyn w naszym województwie zajmująca 10 miejsce w III lidze. I jeśli ktoś myślał, że zagrają na "pół gwizdka" to grubo się mylił. Piłkarze z Morąga wyszli skoncentrowani i z pełnym respektem potraktowali niżej notowany zespół Polonii. Efektem tego było 14 bramek Huraganu i tylko 1 Polonii. Jedyną bramkę zdobył Jakub Dajnowski.

Dnia 3 lutego piłkarze mieli okazję żeby się zrehabilitować za ostatnią wysoką porażkę. Przeciwnikiem MKS Polonia był Stomil Olsztyn CLJ. Mecz wstępnie zaplanowany na olsztyńskich Dajtkach w ostatniej chwili przeniesiono na boisko w Bartoszycach. Powodem był zły stan murawy. Zawodnicy Polonii prowadzili grę i mieli bardzo dużo sytuacji bramkowych lecz nie potrafili tego wykorzystać i ostatecznie przegrali 1:2. Bramkę dla lidzbarskiej drużyny zdobył Mateusz Jurczak.

Zarząd klubu uspokaja: "Nic złego się nie dzieje. Na oba mecze pojechaliśmy w pełnym składzie - około 25 zawodników. Było testowanych kilku nowych zawodników, którzy w trakcie przygotowań będą starali się potwierdzić swoją przynależność do zespołu. Piłkarze są bardzo mocno zmobilizowani, co potwierdza to frekwencja na treningach. Ciężka i systematyczna praca na pewno przyniesie swoje efekty, najważniejsze aby nasz zespół był u szczytu formy gdy nadejdzie liga, bo przecież cel mamy tylko jeden: awans" - zakończył wiceprezes klubu Mariusz Miecznikowski.

Do rozpoczęcia rozgrywek zostały jeszcze dwa miesiące i ten okres podopieczni Marka Rabczuka na pewno bardzo mocno przepracują.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Ola Miecznikowska
Na zdjęciu: MKS Polonia Lidzbark Warmiński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Dwie porażki na początek przygotowań
Oceń artykuł:

(0)