Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Podziel się:

Podziel się:

Dwa efektowne zwycięstwa Polmleku

W ekstraklasie tenisa stołowego kobiet Polmlek Lidzbark Warmiński odniósł dwa bardzo ważne zwycięstwa: nad ATS east rent Białystok i KSTS MOSiR Karpaty Krosno. Oba mecze zakończyły się wynikiem 3:0.

Polmlek Lidzbark Warmińaski - ATS east rent Białystok 3:0
Ma Wenting – Julia Wasilewska 3:0
Daria Trigolos Gabriela Dyszkiewicz 3:0
Natalia Bogdanowicz – Monika Tereszkiewicz 3:0

Już pierwszy pojedynek dał wiele do myślenia. Ma Wenting pozwoliła rywalce na zdobycie w sumie trzech małych punkcików (po jednym w każdej partii) i był to raczej gest kurtuazji i sportowego współczucia wobec słabszej przeciwniczki. Pozostałe spotkania zawodniczki Polmleku skończyły też „na sucho” przy czym warto zwrócić uwagę za zwycięstwo 11-letniej Natalii Bogdanowicz nad starsza o trzy lata przeciwniczką. Wydaje się, że przed meczem trenerzy zdawali sobie sprawę tu wynik może być tylko jeden, dlatego obaj zrezygnowali z udziału swoich czołowych zawodniczek. W Polmleku zabrakło Dong Rui Fang w ATS: Evy Jurkovej i Yaroslavy Prihodko.

Polmlek Lidzbark Warmiński – KSTS MOSiR Karpaty Krosno 3:0
Ma Wenting - Angelika Janik 3:0
Daria Trigolos – Katarzyna Galus 3:2
Dong Rui Fang – Katarzyna Lech 3:0

Tenisistki stołowe Polmleku Lidzbark Warmiński w ciągu ostatnich trzech dni zgarnęły cztery punkty. Po piątkowym (1 grudnia) zwycięstwie nad ATS Białystok w niedzielę również 3:0 pokonały KSTS MOSiR Karpaty Krosno. Rywalki walczyły na miarę swoich możliwości, ale są one w tej chwili dużo mniejsze niż Polmleku, przed którym w najbliższych dniach znacznie większe wyzwania.

Zespół Polmleku chciał koniecznie zagrać w najsilniejszym składzie, bo w najbliższym tygodniu rozegra dwa trudne mecze wyjazdowe. Najpierw z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg, gdzie ambicją jest zdobycie honorowego oczka oraz z Bebetto AZS AJD Częstochowa. To spotkanie trzeba wygrać, bo zwycięstwo przesądzi o trzeciej pozycji po fazie zasadniczej. To cel Polmleku, ponieważ wtedy otwiera się droga do finału ekstraklasy. Potyczki półfinałowe z AZS UE Wrocław będą z całą pewnością bardzo trudne, ale jest to rywal w zasięgu.

Tenisistki z Lidzbarka Warmińskiego przeprowadziły więc w niedzielę meczowy trening, w którym Ma Wenting i Dong Rui Fang bez kłopotów rozprawiły się z przeciwniczkami, natomiast Daria Trigolos miała spore problemy. Przegrywała już 1:2, ale doprowadziła do wyrównania, a piątą partię rozstrzygnęła do 3. Polmlek Lidzbark Warmiński zajmuje obecnie 3. miejsce w ligowej tabeli, za pierwszym KTS Enea Siarka Tarnobrzeg i drugim KU AZS UE Wrocław.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Polmlek Lidzbark Warmiński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Dwa efektowne zwycięstwa Polmleku
Oceń artykuł:

(0)