Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

Polmlek umacnia się na trzecim miejscu

Dnia 9 stycznia odbyło się w Lidzbarku Warmińskim pierwsze spotkanie rewanżowej rundy fazy zasadniczej rozgrywek ekstraklasy tenisa stołowego kobiet. Polmlek Lidzbark Warmiński umocnił się na trzecim miejscu pokonując 3:0 Bronowiankę Kraków.

Podopiecznym trenera Zbyszka Pietkiewicza bardzo zależy na utrzymaniu tej pozycji, bo to stwarza realne szansę gry o wicemistrzostwo Polski. To jednak daleka droga i trzeba realizować kolejne cele.

W pierwszej rundzie zawodniczki z Lidzbarka Warmińskiego wygrały w Krakowie zaledwie 3:2, ale wówczas w zespole Bronowianki wystąpiła Marta Smętek, która miała swój dzień i pokonała zarówno Darię Trigolos jak i Ma Wenting. Tym razem Marty zabrakło, a tenisistki Polmleku były bardzo skoncentrowane. Zależało im na szybkim zwycięstwie, bowiem już w czwartek (10 stycznia) czeka je wyjazdowa potyczka z mocną i doświadczoną drużyną z Nadarzyna.

Wszystko odbyło się zgodnie z założonym scenariuszem, choć przed spotkaniem kłopotów nie brakowało. Daria Trigolos dołączyła do koleżanek w ostatniej chwili. Po trudnych negocjacjach „wyrwała się” na dwa dni ze zgrupowania kadry Białorusi. Najważniejsze, że plan został zrealizowany i ze spokojniejszą głową można przystąpić do następnych gier. Liderem tabeli z 20 punktami na koncie jest KTS Enea Siarka Tarnobrzeg, a 2 punkty mniej ma drugi KU AZS UE Wrocław. Polmlek do lidera traci 8 punktów.

Polmlek Lidzbark Warmiński – KS Bronowianka Kraków 3:0
Ma Wenting – Zhao Ziyi 3:0
Daria Trigolos – Dominika Wolowiec 3:0
Dong Rui Fang – Karolina Pęk 3:1

Pozostałe wyniki:
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg ATS east rent Białystok 3:1
KU AZS UE Wrocław KSTS MOSiR KARPATY Krosno 3:0
BEBETTO AZS UJD Częstochowa MRKS Gdańsk 3:0
SKTS Sochaczew GLKS SCANIA Nadarzyn 13 stycznia

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Polmlek Lidzbark Warmiński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)