Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

3. miejsce MKS Polonii w świąteczno-noworocznym turnieju

W sobotę 29 grudnia odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego Jacka Wiśniowskiego organizowany przez Polonię Lidzbark Warmiński. Wzięły w nim udział dwie drużyny seniorów MKS Polonia oraz zespół juniorów. Łącznie było 12 zespołów. MKS Polonia "Czarni" zajęli 3. miejsce w turnieju,, a zwyciężył Huragan Morąg pokonując w finale rosyjski Zapad Plus Kaliningrad.

Około godziny 09:00 rozpoczęło się oficjalne rozpoczęcie turnieju. Burmistrz Miasta Pan Jacek Wiśniowski, prezes MKS Polonia Lidzbark Warmiński Robert Kanclerz oraz wiceprezes Polonii Mariusz Miecznikowski przywitali wszystkich uczestników zawodów i życzyli im powodzenia. W dalszej części Pan Jacek Wiśniowski za bardzo dobre wyniki w sporcie oraz wzorową sportową postawę wyróżnił specjalną nagrodą dwóch młodych zawodników Polonii - Kacpra Wicińskiego oraz Jana Klepackiego, którzy na co dzień trenują w Żakach w grupie trenera Michała Wąsika.

Wartością dodaną turnieju była też na pewno obsada sędziowska. Dawid Wiśniewski, wybrany w niedawnym plebiscycie poprzez głosowanie kibiców i zawodników najlepszym sędzią w województwie, a pomagał mu równie dobry Damian Kossakowski oraz Andrzej Grela.

Patronat medialny nad świąteczno-noworocznym turniejem MKS Polonii Lidzbark Warmiński objęła Gazeta Lidzbarska, natomiast, opiekę medyczną zagwarantowali Joannici.

W trakcie całego turnieju uczestnicy turnieju mogli korzystać z przygotowanego cateringu. Dodatkowo o godzinie 11:00 odbyło się bezpłatne szkolenie dla trenerów i zawodników, które poprowadził Rafał Malinowski. Tematem szkolenia była mentalność w sporcie.

Wracając do samego turnieju, tak jak zapowiadali organizatorzy, był to niezwykły turniej, obfitujący w wielkie emocje. Licznie zgromadzeni kibice na hali mogli oglądać ponadprzeciętne umiejętności zawodników oraz przepiękne bramki.

Podział na grupy:
Grupa A: Huragan Morąg, Polonia "Czarni", Fortuna Gągławki, Pisa Barczewo.
Gruba B: Concordia Elbląg, Warmia Olsztyn, Zapad Plus Kaliningrad, Orlęta Reszel.
Grupa C: Juniorzy Polonia, Olimpia Olsztynek, Stomil Olsztyn CLJ, Polonia "Biali".

Wyniki MKS Polonii:
Grupa A:
Polonia "Czarni" - Huragan Morąg 0:3
Polonia "Czarni" - Pisa Barczewo 4:3
Polonia "Czarni" - Fortuna Gągławki 5:3

Grupa C:
Polonia "Biali" - Stomil Olsztyn CLJ 3:5
Polonia "Biali" - Olimpia Olsztynek 1:7
Polonia "Biali" - Juniorzy Polonia 4:3
Juniorzy Polonia - Olimpia Olsztynek 0:5
Juniorzy Polonia - Stomil Olsztyn CLJ 2:3

W grupie C pierwotnie miał wystąpić zespół MKS Korsze. Niestety drużyna ta nie pojawiła się w hali przy ul. Polnej w Lidzbarku Warmińskim. W zastępstwie zagrali juniorzy lidzbarskiej Polonii. Niestety ani juniorom ani seniorom "Biali" nie udało się wyjść z grupy.

Natomiast piłkarze Polonii "Czarni" po awansie z drugiego miejsca z grupy A trafili na Olimpię Olsztynek, która w grupie C wygrywając wszystkie swoje mecze zajęła pierwszą lokatę. W ćwierćfinale lepsi okazali się lidzbarczanie pokonując rywali 2:0 i tym samym awansując do półfinału rozgrywek. Warto dodać, że drużyny odpadające z ćwierćfinału żegnały się z turniejem, gdyż nie były rozgrywane mecze o dalsze miejsca. W pierwszym półfinale Huragan Morąg wygrał z Orlętami Reszel 2:1, natomiast w drugim poloniści po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu ulegli drużynie z Kaliningradu 3:4. W meczu o 3 miejsce MKS Polonia pokonał drużynę z Reszla 3:2. Zwycięzcą turnieju został III-ligowy Huragan Morąg, który w finale pokonał Zapad Plus Kaliningrad aż 6:2.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Ola Miecznikowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Trzecie miejsce MKS Polonii w świąteczno-noworocznym turnieju
Oceń artykuł:

(0)