Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

Polska Liga Kettlebell w Lidzbarku Warmińskim

W sobotę tj.24 listopada na hali sportowej przy ul. Bartoszyckiej w ostatnich zawodach w ramach VI edycji mistrzostw Warmii i Mazur starli się zawodnicy Polskiej Ligi Kettelbell. Był to jednocześnie finał trzeciego sezonu Polskiej Ligi Kettlebell.

Kettlebell zyskują na popularności. W swojej ofercie ma je teraz prawie każdy nadążający za sportowymi nowinkami fitness klub. Odważniki można kupić w supermarketach, w internecie roi się od filmików pokazujących treningi z kulami. Garstka ludzi wie jednak, że angielskie kettlebell to rosyjska giria, przyrząd używany od wielu lat do budowania siły i wytrzymałości. W byłych republikach Związku Radzieckiego kettlebell sport to narodowa dyscyplina, z określonymi regułami, zawodami, mistrzami. Z kettlebells zwiększymy siłę, poprawimy swoją wytrzymałość, koordynację ruchową i dodatkowo pozbędziemy się zbędnych kilogramów.

Zwycięzcy Polskiej Ligi kettlebell sport 2018:
Rwanie kobiet - Iwona Polak
Cykl długi kobiet - Monika Bejer
Dwubój mężczyzn waga lekka - Maciej Gorzkowski
Dwubój mężczyzn waga ciężka- Jakub Masłowski
Cykl długi mężczyzn waga lekka - Kamil Głogowski
Cykl Długi mężczyzn waga ciężka - Ariel Rusak
Dodatkowe wyróżnienia
Najlepszy Młodzik w dwuboju -Jakub Kowalczyk
Najlepszy Młodzik w cyklu długim- Michał Włoch
Najlepszy Junior w cyklu długim - Zbyszek Stetkiewicz

- „Dziękujemy uczestnikom za przybycie, klubom Kettlebell Olsztyn, Kettlebell Sport Warszawa oraz Kettlebell kujawiak za rywalizację w całym sezonie oraz Panu Jackowi Wiśniowskiemu - burmistrzowi Lidzbarka Warmińskiego za objęcie zawodów honorowym patronatem oraz aktywne kibicowanie. Do zobaczenia w przyszłym roku” – powiedzieli organizatorzy zawodów.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Polska Akademia Kettlebell
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)