Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

Marek Rabczuk - trener MKS Polonia

Chcielibyśmy przedstawić sylwetkę trenera drużyny seniorskiej MKS Polonia Lidzbark Warmiński - Marka Rabczuka.

Pierwsze kroki stawiał w zespole Cresovii Górowo Iławeckie i w tym pięknym mieście nadal mieszka wraz z rodziną. Ale po kolei. Często w świecie piłki bywa tak, że zawodnik, który występuje w danym klubie wraca później w roli trenera. Ma doświadczenie zdobyte w polu, a zmiana perspektywy pozwala uchwycić najistotniejsze elementy piłkarskiej strategii. Tak też było z Markiem Rabczukiem obecnym trenerem Polonii Lidzbark Warmiński.

Marek zaczynał swą przygodę z piłką jako zawodnik Cresovii Górowo Iławeckie i Polonii Lidzbark (występował z drużyną w 4 lidze i był jednym z kluczowych zawodników ). Dosyć szybko doszedł jednak do wniosku, że lepiej sprawdzi się jako trener. Początkowo trenował Cresovię, później Zalew Kamiński i ponownie Cresovię.

W ostatniej kolejce sezonu 2010/2011 objął stanowisko trenera Victorii Bartoszyce, rozpoczynając od zwycięstwa z DKS Dobre Miasto 3:1. Z drużyną z Bartoszyc udało się awansować do 4 ligi. Trener podobne plany ma w stosunku do lidzbarskiego klubu. W 2018 r. Marek Rabczuk został zaproszony na rozmowę z zarządem Polonii. Poinformowano go o celach, jakie są stawiane osobie która obejmie funkcję trenera seniorów.
- Wizja i cele jakie zostały mi przedstawione nie pozostawiały mi wyboru- mówi trener- Odpowiedź mogła być tylko jedna: Tak chcę tu być!

W roli trenera Polonii zadebiutował 07.04.2018 w meczu z Burzą Słupy. Dotychczasowy bilans meczy to: 16 wygranych, 3 remisy i 1 porażka. Średnia na mecz 2,55 punktów.

Dziś trener wie jak silny potencjał ma drużyna i jak wiele pracy jeszcze przed nimi. Jest pełen zapału i energii. Świetnie dogaduje się z zawodnikami, motywuje ich, ale wymaga też rzetelnej pracy i zaangażowania. Docenia również wsparcie kibiców, tak na meczach u siebie jak i tych wyjazdowych. To ważne dla drużyny, by kibice byli z nimi i zagrzewali do walki. Cieszymy się, że Marek jest częścią naszego zespołu i wierzymy że drużyna zajdzie z nim naprawdę wysoko.

Marku, nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Tobie przede wszystkim zdrowia i zadowolenia z wykonywanej pracy. No i oczywiście 3 punktów już w sobotę. Przypomnijmy, że 10.11.2018 r. o 13:30 w Bartoszycach MKS Polonia rozegra mecz XV kolejki klasy okręgowej z tamtejszą Victorią. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.

Autor: MKS Polonia Lidzbark Warmiński
Zdjęcie: Ola Miecznikowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Marek Rabczuk — trener MKS Polonia
Oceń artykuł:

(0)