środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Podziel się:

Podziel się:

Pascal Myhan II Wicemistrzem Polski w motocrossie

Siódme miejsce w finałowej rundzie we Wschowie wystarczyło Paskalowi Myhanowi z Moto Klubu Lidzbark Warmiński do tego, aby obronić medalową pozycję w motocrossowych Mistrzostwach Polski Orlen MXMP w klasie MX85.

Tym razem zawodnicy zmierzyli się na jednym z najładniejszych i najlepiej przygotowanych obiektów w naszym kraju.

Słynna „golfowa trwa” w parku maszyn, wspaniała publiczność, znakomity catering i niezapomniana atmosfera. W takich to „okolicznościach” do walki o podium przystąpił 13-letni zawodnik Adventure Team Liralighting, Paskal Myhan. W klasie MX85 przed rundą finałową prowadził Maks Chwalik, który po kontrowersyjnej dyskwalifikacji w Więcborku musiał mieć się na baczności przed konkurentami. Trzeci był aktualnie Paskal Myhan. Runda finałowa miała wszystko rozstrzygnąć.

Już w pierwszym biegu szok/niespodzianka – brak głównego faworyta Maksa Chwalika (AOT), konsternacja wśród obserwujących… A powód był prozaiczny – defekt KTM’a podczas okrążenia zapoznawczego. A ponieważ Maksowi przywrócono odebrane w Więcborku punkty, miał więc i tak tytuł Mistrza w kieszeni. W drugim biegu pokazał już swoją klasę, prowadząc pewnie od startu do mety. Zawody we Wschowie wygrał Jakub Kowalski (AOT, CzAMK), przed Olafem Włodarczakiem (AOT, WKM Więcbork) i Wiktorem Rafalskim (AOT, WKM Więcbork). Tytuł Mistrza dla Chwalika, Wicemistrzostwo dla Kamila Maślanki (MTR Osielec), który dał góralom z Osielca kolejny powód do świętowania, II Wicemistrzostwo dla Paskala Myhana (AOT, Moto Klub Lidzbark Warm.), z jednym punktem przewagi nad Olafem.

- Ciężkie warunki w ostatniej rundzie: bardziej pogoda decydowała o wynikach niż sami zawodnicy, ale najważniejsze, że końcówka sezonu też była dobra. Cieszę się z tego medalu Paskala, tym bardziej że w tym roku stanąć na podium MP naprawdę nie było łatwo, bo poziom zawodników bardzo się podniósł i wyrównał - mówił Jarosław Piwnicki, prezes Moto Klubu Lidzbark Warmiński.

Paskal w krótkim wywiadzie przed sezonem opowiedział o sobie w krótkim wywiadzie: Pierwszy raz wsiadłem na motocykl mając 6 lat. Moim ulubionym torem jest tor w Lidzbarku Warmińskim, a najlepszą porą do jazdy motocyklem jest wczesna wiosna. Moje największe osiągnięcie to III miejsce w Pucharze Polski 2017/2018, a mój sportowy cel w tym sezonie to pierwsza trójka w Mistrzostwach Polski. Jeżdżąc motocyklem najbardziej lubię rywalizację, pokonywanie własnych granic i barier,adrenalinę.
Poza jazdą motocyklem lubię jazdę na rowerze,grać w koszykówkę,spędzać czas z przyjaciółmi Adrenalina to uczucie strachu, niepewności ,walki, ucieczki i dreszczyku emocji". Młody motocrossowiec z Lidzbarka Warmińskiego dopiął więc swego, zostając drugim wicemistrzem Polski w motocrossowej klasie MX85.

Zdjęcie: Maciej Wierzbicki
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Pascal Myhan 2. wicemistrzem Polski
Oceń artykuł:

(0)