środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

MKS Polonia: Zwycięstwo z DKS-em; odpadnięcie w pucharze z Błękitnymi Orneta

W minionym tygodniu MKS Polonia Lidzbark Warmiński rozegrał 2 ciężkie mecze. W środę 29 sierpnia w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski podejmował u siebie MKS Błękitnych Orneta, natomiast 2 dni później DKS Dobre Miasto w meczu o mistrzostwo klasy okręgowej.

Środowe spotkanie było II rundą Wojewódzkiego Pucharu Polski. W regulaminowym czasie gry był wynik 1:1. Bramkę dla Polonii zdobył Mateusz Gut. W dogrywce MKS Polonia miał swoje sytuacje, a najlepszą był rzut karny tuż przed zakończeniem dogrywki, jednak nie udało się go zamienić na bramkę. Dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy, dlatego trzeba było rozegrać serię rzutów karnych. W tej lepsi okazali się Błękitni Orneta, którzy w serii "jedenastek" wygrali 3:0.

Dwa dni później zespół Marka Rabczuka podejmował u siebie DKS Dobre Miasto. Zawodnicy chcieli się zrewanżować za ostatnie spotkanie z Ornetą i od razu ruszyli do ataku. Efektem tego były dwie szybkie bramki zdobyte przez Jakuba Dajnowskiego. DKS-owi udało się jednak do przerwy doprowadzić do wyniku 2:2. Druga połowa spotkania to już dominacja Polonii. Wynik końcowy 5:2 dla Polonii, a hattrickiem w drugiej odsłonie meczu popisał się Mateusz Jurczak, niegdyś zawodnik Dobromiejskiego Klubu.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Dwa ciężkie mecze Miejskiego Klubu Sportowego "Polonia"
Oceń artykuł:

(0)