Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

Niezwykły mecz zakończony remisem.

Samorządowcy (wsparci 3 legendami Polonii) rozegrali mecz przeciwko Oldboye MKS Polonia Lidzbark Warmiński. Spotkanie zostało rozegrane w niedzielę 12 sierpnia o godzinie 19:00 na stadionie im. Henryka Wobalisa w Lidzbarku Warmińskim. Mecz odbył się z okazji 30 rocznicy pucharowego meczu Polonia Lidzbark - Polonia Bytom. Wynik 6:6.

Dla przypomnienia trzydzieści lat temu, dokładnie 12 listopada 1988 roku Polonia Lidzbark Warmiński zmierzyła się z Polonią Bytom w ramach pucharu POLONII organizowanego przez gazetę RZECZPOSPOLITA oraz krakowskie TEMPO. Szczytna idea jaką było uświetnienie 70-tej rocznicy Odzyskania Niepodległości w formule ogólnopolskiej została zaaprobowana przez niemal wszystkie piłkarskie kluby sportowe noszące nazwę POLONIA. Zespoły te występowały w różnych klasach rozgrywkowych od B klasy do II ligi. W turnieju uczestniczyło 37 zespołów, podzielonych terytorialnie tak, aby drużyny przynajmniej we wstępnej fazie nie podróżowały zbyt daleko. Na szczęście MKS Polonia Lidzbark Warmiński był gospodarzem wszystkich rozgrywanych meczów, więc problemu z dojazdami nie doświadczyli.

MKS Polonia Lidzbark Warmiński przegrał mecz finałowy z Polonią Bytom dwoma bramkami, ale już sam fakt, że dotarła do finału i miała możliwość zagrać w nim z drugoligową drużyną, był wielkim wydarzeniem. Spotkał się duży z małym, Dawid z Goliatem, drużyna z zaplecza ekstraklasy z drużyną zamykającą piłkarską hierarchie w Rzeczpospolitej. Listopadowa pogoda nie sprzyjała grze na świeżym powietrzu, ani też kibicowaniu, a jednak organizatorzy odnotowali trzytysięczną widownię. Mieszkańcy, w tym wierni kibice lidzbarskiej Polonii, licznie przybyli na to niezwykłe starcie piłkarskie. Podczas rozgrzewki zawodników, kibice wysłuchali specjalnego koncertu orkiestry, a później tuż przed meczem Mazurka Dąbrowskiego.

Turniej POLONII w krótkim czasie i jak się okazało nie na krótko wszystkich zmienił. Niespodziewany sukces sportowy rozruszał wyraźnie całe miasto i nie tylko.

Skład z finałowego meczu:
MKS Polonia Lidzbark Warmiński:
Stępniewski (46’ Baranowski) – Grygo, Giera, Chodkowski, Sieńko – Fyk, Roszak, Gromala – Lewko, Szakalis (46’ Hryncewicz), Serwach.

Po 30 latach wracamy do tego wydarzenia. Z tej okazji rozegrany został mecz Samorządowcy kontra Oldboye MKS Polonia Lidzbark Warmiński. Tego wieczoru swoją obecnością zaszczycili Nas wybitni piłkarze i osoby mocno związane z klubem:

Mariusz Miecznikowski – bramkarz (nr. 12). 40 lat. Od 1990 do 2000 roku zawodnik Polonii. Następnie grał w Cresovii czy Danpolu Knopin, by po 16 latach wrócić do Polonii i grać w niej aż do dziś. Mariusz jest obecnie wiceprezesem klubu.
Marek Szakalis (nr. 11). 51 lat. Zawodnik występujący na pozycji środkowego pomocnika. Reprezentował Nasze barwy w latach 1982 – 1993.
Józef Gromala (nr. 6). 47 lat. Występował na pozycji stopera, lewego obrońcy oraz lewego pomocnika. Związany z klubem w latach 1983 – 1990.
Marcin Kania (nr. 17.). 42 lata. Zawodnik Polonii Lidzbark Warmiński w latach 1988 – 1994.
Przemysław Kozłowski (nr. 14). 40 lat. W Polonii występował nieprzerwanie od 1989 roku. Kilka lat temu zakończył swoją zawodową karierę. Przemysław grał jako napastnik.
Mirosław Giera (nr. 3). 56 lat. Zawodnik reprezentował barwy Polonii w okresie 1980 – 1990. Pozycja, na której występował to stoper.
Tomasz Jurkowski (nr. 16). 49 lat. Gracz Naszego klubu w latach 1978 – 1988. Pozycja Pana Tomasza to pomocnik.
Jerzy Hryncewicz (nr. 8). 56 lat. Trener juniorów w Polonii Lidzbark Warmiński. Wcześniej grał w Lechii Gdańsk i Stoczni Szczecin na pozycji pomocnika lub napastnika.
Rafał Łuczkowski (nr. 15). 40 lat. Przez 3 lata zawodnik Polonii, do 1997 roku. Najlepiej czuł się na pozycji lewego obrońcy lub lewego pomocnika.
Adam Gudaniec (nr. 13). 51 lat. Występował w Naszym klubie na pozycji bocznego pomocnika w latach 1982 – 1988.
Grzegorz Amilianowicz (nr. 19). 50 lat. Związany z Polonią przez 22 lata. Napastnik w latach 1983 – 2005.
Bogdan Chodkowski (nr. 5). 47 lat. Stoper w Polonii w latach 1982 – 1989.
Marcin Cichocki (nr. 18). 43 lata. Marcin grał na pozycji środkowego pomocnika w latach 1986 – 2002.
Krzysztof Stępniewski (nr. 1). 50 lat. Bramkarz Polonii przez 8 lat. Obecnie trener grup młodzieżowych Naszego zespołu.
Tomasz Gowkielewicz (nr. 10). W piłce seniorskiej 17 lat, od 1994 do 2011 roku. W tym czasie rundę jesienną sezonu 1997/98 roku spędził na wypożyczeniu w III ligowej Warmii Olsztyn. Na boisku grał jako napastnik, a także jako środkowy pomocnik i boczny pomocnik.
Przemysław Łatacz (nr. 4). 41 lat. 26 lat w klubie. Od 1990 do 2016 roku. Grał na pozycji środkowego lub prawego obrońcy.
Jerzy Lewko (nr. 2). 57 lat. 37 lat związany z Polonią. Jak mówił Pan Jerzy, podczas swojej bogatej kariery grał praktycznie na każdej pozycji z wyjątkiem bramkarza.
Henryk Serwach (nr. 9). 54 lata. Zawodnik Polonii, wcześniej Granicy Kętrzyn i Zawiszy Bydgoszcz. Ulubiona pozycja to lewy napastnik.
Jan Sauk (nr. 7). 58 lat. W latach 1972 – 1979 zawodnik MKS Polonii Lidzbark Warmiński. W późniejszym okresie piłkarz m.in.: LKS-u Pilnik, Victorii Bartoszyce, Łyny Sępopol. Przez rok trener grupy młodzieżowej w Polonii. Związany z piłką przez 34 lata.
Ten niezwykły mecz przyciągnął na trybuny Stadionu Miejskiego im. Henryka Wobalisa w Lidzbarku Warmiński rzeszę kibiców. Takiej publiczności nie mógłby się nawet powstydzić pierwszy zespół seniorów prowadzony przez Marka Rabczuka. Zawodnicy niesieni dopingiem pokazywali próbki swoich umiejętności, których nie zapomnieli. Stworzyli fantastyczną atmosferę, było dużo sportowych wrażeń i emocji i całe mnóstwo dobrej zabawy. Na początku spotkania sędzia był burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski, a na linii pomagał m.in. starosta lidzbarski Jan Harhaj. Samorządowcy prowadzili już 2:0 jednak mecz zakończył się remisem. W końcówce wyrównali Oldboye. Mecz musiał się rozstrzygnąć w rzutach karnych. Do piłki podchodzili kolejno zawodnicy Oldboyów jak i Samorządowców i to Ci drudzy zdołali zdobyć bramkę dającą im zwycięstwo w tym meczu. Ci, którzy nie skorzystali z bezpłatnych zaproszeń na mecz mają czego żałować.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Oldboye Polonia kontra Samorządowcy
Oceń artykuł:

(0)