Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

Kryminalne opowieści Pawła Jaszczuka

Zapraszamy na spotkanie autorskie KRYMINALNE OPOWIEŚCI PAWŁA JASZCZUKA, do Oranżerii Kultury – 29.10.2020 – w czwartek – o godz. 18:00.

PAWEŁ JASZCZUK (1954) to olsztyński pisarz, który debiutował na początku lat 90. XX wieku powieścią Testament Schlichtingera. Popularność i uznanie zyskał dzięki serii powieści z lwowskim dziennikarzem śledczym Jakubem Sternem. Już pierwsza z nich, zatytułowana Foresta Umbra (2004), zdobyła Nagrodę Wielkiego Kalibru. Kolejne z nich: Plan Sary, Marionetki, Akuszer śmierci oraz Lekcja martwej mowy.

Jaszczuk pisze kryminały retro w odmianie noir, z wyrazistym, wciąż pakującym się w kłopoty, głównym bohaterem oraz mrocznymi, pełnymi brutalnych zbrodni intrygami kryminalnymi. Prócz kryminałów jest także autorem thrillerów oraz powieści obyczajowych: Testament, Sponsor, Ochronka Anioła Stróża, Na skraju nocy oraz Sekret Antykwariusza.

Ważna informacja obowiązuje rezerwacja – ilość miejsc ograniczona
Bezpłatne zaproszenia i zapisy: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Kryminalne opowieści Pawła Jaszczuka
Oceń artykuł:

(0)