Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Podziel się:

Podziel się:

Rodzinne 5 lat w Oranżerii!

Minęło już 5 lat odkąd dawny pawilon letni biskupów warmińskich został odrestaurowany i odzyskał swoją świetność. Nad prowadzoną działalnością w lidzbarskiej Oranżerii historyczną pieczę trzyma sam Książę Poetów Polskich – Ignacy Krasicki. Zgodnie z oświeceniową ideą nauki przez zabawę mieszcząca się tam, Miejska Biblioteka Pedagogiczna – Oranżeria Kultury, proponuje spędzać czas przyjemnie i pożytecznie. I naprawdę tak jest! Zajęcia i wycieczki edukacyjne, warsztaty oraz wydarzenia kulturalne są w bogatej ofercie tejże placówki. W pierwszą sobotę października nasze urodziny świętowaliśmy z Całymi Rodzinami. Zabawa była przednia!

Całość rozpoczęliśmy klimatycznie okrzykami WIWAT! WIAWAT!, bo przecież Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim ma już 5 lat! Naszym gościom przygotowaliśmy trzy sale zabaw z kreatywnymi niespodziankami. W jednej zabrzmiał teatralny gong, który zaprosił do obejrzenia japońskiego Teatrzyku Kamishibai. A była to wzruszająca opowieść o tym, jak mały przyjaciel zmienia się w pięknego Motyla. Uwierzcie – wszystkim wyrosły skrzydła! W drugiej sali goście śpiewali piosenki i rymowanki z czasów naszych babć i pradziadków, ale ponadczasowe. Bo któż nie zna: Chodzi lisek koło drogi... , Sroczka kaszkę warzyła… , czy Baloniku mój malutki? Oczywiście balony pękały – ale raczej ze śmiechu, bo chodzenie na czworakach i naśladowanie piania koguta było zabawne. W trzeciej sali „upiekliśmy” rodzinne torty w trzech smakach – truskawkowym, wiśniowym i czekoladowym. Był też czas na odpoczynek, można było poleżeć na wygodnych pufach, poduchach, obejrzeć książki z piękną ilustracją.

Ugościliśmy zabawą, sztuką, literaturą, rozdaliśmy słodkości. My też dostaliśmy prezenty: kwiaty i wiele ciepłych słów, które najbardziej radują nasze serca! Bo to dzięki Naszym Gościom - Małym i Dużym lidzbarska Oranżeria tętni życiem.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Rodzinne 5 lat w Oranżerii!
Oceń artykuł:

(0)