Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

Wycieczka - Drzewa wokół nas i Oranżerii

Zapraszamy na wycieczkę tematyczną DRZEWA WOKÓŁ NAS (i Oranżerii) – w czwartek - 6 sierpnia - godz. 18:00.

Po dawnych ogrodach biskupich (wokół Oranżerii i na terenie obecnego Cmentarza komunalnego) oprowadzi nas PAWEŁ ULANIUK – leśniczy z Leśnictwa „Czarny Las” w Nadleśnictwo Bartoszyce, Lasy Państwowe. Zobaczymy drzewa najstarsze i takie, które kryją w sobie wiele tajemnic. Poznamy mniej znane gatunki drzew, dowiemy się jak je rozpoznawać nie tylko po liściach. Obalimy pewne mity np. czy mech porasta drzewa od strony północnej.

Paweł Ulaniuk z lasem związany jest nie tylko zawodowo. To prawdziwy pasjonat przyrody, którą utrwala na fotografiach. Posiada ogromną wiedzę o drzewach, a na dodatek opowiada niezwykle interesująco. Zapewniamy, że po tym spacerze inaczej będziecie patrzeć na otaczające drzewa.

Ważna informacja – obowiązuje rezerwacja.

Informacje i bezpłatne zapisy: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146.


Wycieczka odbędzie się w ramach projektu „Drzewa, lasy – po wsze czasy” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w Olsztynie.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Wycieczka - Drzewa wokół nas i Oranżerii
Oceń artykuł:

(0)