Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Podziel się:

Podziel się:

MIĘDZY BAJKI WŁOŻYĆ Po raz pierwszy Festiwal Książki i Ilustracji dla Dzieci Dużych i Małych

MIĘDZY BAJKI WŁOŻYĆ to Festiwal Książki i Ilustracji dla Dzieci Dużych i Małych, który odbędzie się po raz pierwszy w Lidzbarku Warmińskim w miesiącach lipcu i sierpniu. Partnerami działań są: Stowarzyszenie Kobiet „Miej Marzenia”, Miejska Biblioteka Pedagogiczna – Oranżeria Kultury i Hotel Krasicki****.

Inauguracja Festiwalu rozpocznie się 09.07.2020 - w czwartek - otwarciem wystawy prac Mistrza Ilustracji JÓZEFA WILKONIA o godz. 19:00. W piątek 10.07.2020 o godz.18:00. Zapraszamy na spotkanie autorskie z ADAMEM WAJRAKIEM ekologiem i dziennikarzem przyrodniczym pt. „Nie tylko o wilkach”. Spotkania inauguracyjne odbędą się w Oranżerii Kultury.


W trakcie trwania FESTIWALU całe rodziny i turyści, wszyscy chętni będą mogli skorzystać m. in. ze spotkań z książką „Czytanie w Altanie”, warsztatów plastycznych: „Okładka-Zakładka”, „Co to za zwierzę, co Cię nabierze” oraz przystąpić do gry miejskiej „Z Krasickim po uliczkach Lidzbarka”. W sierpniu odbędą się spotkania autorskie z Ewą Chotomską i Józefem Wilkoniem. O festiwalowych wydarzeniach partnerzy projektu będą informowali na bieżąco.


Organizatorzy połączyli swoje siły twórcze na rzecz budowania wizerunku Lidzbarka Warmińskiego, jako miasta otwartego na kulturę, z bogatym dziedzictwem historycznym i literackim. Podkreślają oni, że ich miasto to niegdyś stolica Warmii – ośrodek życia społecznego, administracyjnego i gospodarczego regionu. A nade wszystko mekka kultury i rozwoju intelektualnego. Wspólnymi siłami partnerzy projektu MIĘDZY BAJKI WŁOŻYĆ chcą współcześnie kreować kulturalną markę swojego miasta pamiętając o jego wielowiekowej tradycji. Nazwa Festiwalu została zaczerpnięta z bajki Ignacego Krasickiego, biskupa warmińskiego, Księcia Poetów Polskich - duchowego patrona działań projektowych.


Miejska Biblioteka Pedagogiczna – Oranżeria Kultury, Stowarzyszenie Kobiet „Miej Marzenia” oraz Hotel Krasicki**** serdecznie zapraszają, w lipcu i sierpniu, wszystkich miłośników książki z piękną ilustracją do Lidzbarka Warmińskiego .


Projekt MIĘDZY BAJKI WŁOŻYĆ jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski z zakresu promocji województwa warmińsko-mazurskiego.


Biuro festiwalowe, informacje i kontakt w Oranżerii Kultury: tel. 517 262 146, mail oranzeria@lidzbarkw.pl
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: "Między bajki włożyć" — po raz pierwszy
Oceń artykuł:

(0)