Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

DZIEŃ KOBIET W ORANŻERII KULTURY

W Dniu Kobiet wraz z „Erą Nowych Kobiet Warmia i Mazury” otworzyliśmy w Oranżerii Kultury wystawę „Kobiece spojrzenia”.

Era Nowych Kobiet jest ruchem społecznym zainicjowanym w 2019 roku. Ta mikrospołeczność liczy już 700 kobiet, a ich celem jest wspieranie inicjatyw kobiet w różnych dziedzinach życia i wzmacnianie poczucia własnej wartości. Zorganizowanie wystawy zainicjowała lidzbarczanka – Agnieszki Miszczak. Do współpracy zaprosiła zarówno profesjonalne artystki, jak i miłośniczki sztuki z regionu. Prace z różnorodnych dziedzin: fotografii, grafiki tradycyjnej, komputerowej oraz malarstwa obrazują co inspiruje współczesne kobiety. Na wystawie „Kobiece spojrzenia” zaprezentowano prace 10. Artystek: Beaty Bartnikowskiej, Aleksandry Jarockiej, Kasi Kaldowskiej, Very Kobylińskiej, Many Manowskiej, Marlena Zalewskiej–Markiewicz, Agnieszki Markowicz, Agnieszki Miszczak, Agnieszki Pikus i Beaty Salaty.


W niedzielne popołudnie w Oranżerii spotkały się trzy pokolenia kobiet i co nas cieszy – licznie przybyli również mężczyźni. W radosnej atmosferze był czas na życzenia, na rozmowy – nie tylko o sztuce. Kobietom jeszcze raz życzymy spełnienia marzeń, Artystkom – weny twórczej, a w marcu zapraszamy wszystkich do Oranżerii Kultury do obejrzenia niezwykle ciekawiej, różnorodnej wystawy i spojrzenia na świat oczami kobiet.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Dzień Kobiet w Oranżerii Kultury
Oceń artykuł:

(0)