środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Podziel się:

Podziel się:

"Koncert Prawykonań Światowych" w wykonaniu duetu SUPER ART DUO UWM

Zapraszamy na niecodzienny "Koncert Prawykonań Światowych" w wykonaniu duetu SUPER ART DUO UWM do Oranżerii Kultury – 17. grudnia – wtorek - godz. 18:00. Będziemy mogli być pierwszymi słuchaczami utworów kompozytorów współczesnych w wykonaniu doskonałych muzyków!

W zabytkowych wnętrzach Oranżerii po raz pierwszy na świecie zostaną zaprezentowane 4 utwory na flet i marimbę polskich kompozytorów. Usłyszymy je w wykonaniu duetu SUPER ART DUO UWM w składzie: Adam Mieczykowski – marimba oraz Leszek Szarzyński – flet, którzy jednocześnie poprowadzą to muzyczne spotkanie.
Leszek Szarzyński - profesor UWM, dyrektor Instytutu Muzyki na Wydziale Sztuki, dyrektor artystyczny i menadżer zespołu "Pro Musica Antiqua" - niejednokrotnie występował w Oranżerii Kultury – zagra na flecie.

Natomiast Adam Mieczykowski – również profesor UWM, kierownik Zakładu Instrumentalistyki
w Instytucie Muzyki na Wydziale Sztuki, dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej – wystąpi u nas po raz pierwszy i zagra na marimbie.

Grudniowego wieczoru usłyszymy premierowe wykonania utworów kompozytorów współczesnych w duecie fletu i jednego z najstarszych instrumentów perkusyjnych świata – marimby.

W programie:
Marek Sewen – Ave Maria
Bernard Chmielarz – Przedpołudnie Fauna na flet i marimbę
Jerzy Marek Mackiewicz – Duet for flute and marimba
Zbigniew Zuchowicz – Duetto na flet i marimbę


Bezpłatne zaproszenia i zapisy: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146


Fot. Krystyna Okorska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: "Koncert Prawykonań Światowych" w wykonaniu duetu SUPER ART DUO UWM
Oceń artykuł:

(0)