Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Podziel się:

Podziel się:

Przybyli ułani pod okienko… koncert w Oranżerii Kultury

W sobotę na koncert „Hej, Hej Ułani” w Oranżerii Kultury przybyła rekordowa liczba gości. Czy dlatego, że kochają polskie pieśni? Z pewnością są też wielbicielami naszych dwóch lidzbarskich zespołów pod kierunkiem Pawła Rolikowskiego: żeńskiego Chóru Stowarzyszenia Kobiet „Miej Marzenia” oraz Męskiego Chóru Rolika.

W repertuarze znalazły się polskie pieśni i piosenki. Artyści śpiewali pięknie, chwilami było wzruszająco, choćby podczas pieśni „Korowód” Marka Grechuty. Słowa wciąż aktualne… Ojczyste pieśni sprawiają, że jesteśmy dumni z naszej historii, z tego, że jesteśmy Polakami. W relacjach publiczności pojawiły się słowa „Czasem mamy wrażenie, że trafiamy do lepszego świata na ziemi”. Ale nie wszystkie utwory były nostalgiczne. Publiczność mimowolnie wtórowała. Wszak to piosenki większości znane i lubiane. Usłyszeliśmy choćby: Deszcz jesienny, Rozkwitały pąki białych róż, Serce w plecaku, Taki kraj… I oczywiście tytułową „Hej, Hej Ułani”. Mimo, że utworów było kilkanaście, publiczność wciąż domagała się bisów! I bisy były – liczne!

W podziękowaniu artystki dostały białe róże i znów rozbrzmiała melodia „Rozkwitały pąki białych róż” wygrana przez Pawła Rolikowskiego. Potem na salę wjechała sterta kolorowych pudeł, którymi zostali obdarowani wszyscy występujący. Pudła i pudełka okazały się puste, ale z pewnością już niebawem zapełnią się świątecznymi prezentami.

A my już zapraszamy na kolejny Koncert Mikołajkowy – 6. grudnia – wystąpi Trio fortepianowe „Herbert Piano Trio”.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury
Oceń artykuł:

(0)