Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

PIERWSZE LISTOPADOWE WYDARZENIA W ORANŻERII KULTURY

Zapraszamy do Oranżerii Kultury na pierwsze listopadowe wydarzenia naukowe i kulturalne: 15.11.2019, w piątek o godz. 17:00 – MÓJ SĄSIAD NIETOPERZ - spotkanie z Lechem Pietrzakiem oraz 16.11.2019, w sobotę o godz. 18:00 – KONCERT polskich pieśni i piosenek HEJ, HEJ UŁANI.

Na spotkaniu w Klubie NASZA MAŁA OJCZYZNA naszym gościem będzie Lech Pietrzak z Fundacji proNauka. Doktor nauk biologicznych – hydrobiolog i ekolog, który od wielu lat zajmuje się nietoperzami. Laureat konkursu POPULARYZATOR NAUKI 2008 Serwisu Nauka w Polsce.
Nietoperze to zwierzęta nocne, które spotyka się rzadko. Ale każdy chyba się z nimi spotkał. Niemniej nasza wiedza o nich jest bardzo znikoma. Najczęściej wszyscy się boją, że wplączą się we włosy. A czy to prawda? Podczas spotkania dowiemy się o nietoperzach, problemach ich ochrony, a także uzyskamy kilka praktycznych porad o tym, w jaki sposób można sobie poradzić gdy dochodzi do spotkania ludzi i nietoperzy.

Na KONCERCIE polskich pieśni i piosenek – HEJ, HEJ UŁANI usłyszymy 2 zespoły wokalne: Chór Stowarzyszenia Kobiet "Miej Marzenia" oraz Chór Męski Rolika. Będzie patriotycznie i podniośle, ale też radośnie i z przytupem. Wysłuchamy pieśni wojennych z różnych epok oraz pieśni, które powstały już po wojnie. Wszystkie są niezwykle emocjonalne! Aż chce się śpiewać i... zapłakać.


Oczekujemy serdecznie!

Bezpłatne zaproszenia i zapisy: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146

Ilustracja na plakacie: Krystyna Michałowska z albumu "Pieśń ujdzie cało".
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury
Oceń artykuł:

(0)