Czwartek, 3 grudnia 2020. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Podziel się:

Podziel się:

LIDZBARSKIE NOKTURNY - co widać na lidzbarskim niebie?

Podczas NOCY BIBLIOTEK - 5 października - w sobotę, o godz. 21:30 zapraszamy na spotkanie z Jackiem Drążkowskim, który opowie nam o tym „CO WIDAĆ NA LIDZBARSKIM NIEBIE?”

Nokturn to nie tylko utwór muzyczny, ale również obraz przedstawiający scenę nocną, najczęściej w malarstwie. Podczas naszej NOCY zapraszamy na podróż po lidzbarskim niebie. Naszym przewodnikiem będzie Jacek Drążkowski i zaprezentuje zjawiskowe zdjęcia nieboskłonu nad naszym Lidzbarkiem.

Wyruszamy o godzinie 21:30.
Przystanek 1 - Księżyc, planety i ich spotkania na niebie
Przystanek 2 - Światła północy - zorze polarne
Przystanek 3 - Atrakcje letnich nocy - obłoki srebrzyste
Przystanek 4 - Mleczna Droga - nasz kosmiczny dom.

Jacek Drążkowski, jest absolwentem astronomii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 1991 r. współpracuje z kwartalnikiem "Postępy Astronomii". Jest członkiem – założycielem Polskiego Towarzystwa Meteorytowego, redaktorem kwartalnika "Meteoryt".

Od wielu lat mieszka w Lidzbarku Warmińskim, tu naucza dzieci i młodzież przedmiotów ścisłych - jest nauczycielem fizyki, informatyki. A nocami… obserwuje lidzbarskie niebo.


Bezpłatne zaproszenia i zapisy: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146Zdjęcia: Jacek Drążkowski i archiwum autora, https://www.facebook.com/tmzsswiecie/photos/pob.1112311651/800945643260241/?type=3&theater
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Co widać na lidzbarskim niebie?
Oceń artykuł:

(0)