Poniedziałek, 9 grudnia 2019. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Podziel się:

Podziel się:

SŁOWEM MALOWANE W ORANŻERII

Miejska Biblioteka Pedagogiczna – Oranżeria Kultury zaprasza dzieci, młodzież, podopiecznych szkół i placówek specjalnych oraz uczniów liceów plastycznych do udziału w 5. edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego SŁOWEM MALOWANE. W roku 2019 konkurs poświęcony jest poezji Juliana Tuwima w 125 rocznicę jego urodzin.

Poeta znany z błyskotliwego umysłu twórczego jest autorem popularnych wierszy dla dzieci: „Słoń Trąbalski”, „Bambo”, „Lokomotywa”, „Ptasie radio”, „Pan Hilary”. Nieoceniona jest jego twórczość dla dorosłych chociażby poemat „Kwiaty Polskie”.

Prace oceniane będą w 6 kategoriach: przedszkola, klasy I-III, klasy IV-VIII, szkoły ponadpodstawowe, licea plastyczne, podopieczni szkół i placówek specjalnych. Każdy uczestnik może przygotować po 1 pracy. Termin składania prac upływa 25.10.2019 r. Prace oceni komisja konkursowa, która przyzna nagrody i wyróżnienia. Finałowa wystawa Prac Laureatów będzie otwarta i prezentowana w siedzibie organizatora – zabytkowym pawilonie letnim biskupów warmińskich.

Regulamin dostępny jest na stronie internetowej Oranżerii Kultury oraz jej profilu FB.
INFORMACJE I ZAPISY: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: SŁOWEM MALOWANE W ORANŻERII
Oceń artykuł:

(0)