Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Podziel się:

Podziel się:

STARY DOKTOR W ORANŻERII KULTURY

Miejska Biblioteka Pedagogiczna – Oranżeria Kultury w dniach 4.09.-6.09.2019 zaprasza na otwarcie WYSTAWY ILUSTRACJI KORCZAK I JEGO DZIEŁO. Tematem wystawy jest twórczość i postać Janusza Korczaka - „Starego Doktora”, prekursora praw dzieci, autora książek o wychowaniu i twórcy literatury dla najmłodszych. Wystawa prezentuje ilustracje do dzieł wybitnego pedagoga, m.in. „Król Maciuś Pierwszy”, „Jak kochać dziecko”, „Kiedy znów będę mały”, „Pamiętnik”. Ilustratorami są wybitni graficy polscy, m.in. Janusz Stanny, Wanda Orlińska, Józef Wilkoń.

Ekspozycja kierowana jest do dzieci i młodzieży przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz podopiecznych placówek oświatowo-wychowawczych. Pamiętając o 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej na spotkaniach prezentowany będzie również bogaty i wartościowy księgozbiór dotyczący różnorodnych wojen w świecie współczesnym, a przygotowany z myślą o młodych i dorosłych czytelnikach.

W „Wieczór Czwartkowy”, 5. września 2019, nastąpi otwarcie wystawy dla wszystkich wielbicieli idei Janusza Korczaka, który jest autorem cytowanych słów „Chcę nauczyć rozumieć i kochać cudowne, pełne życia i olśniewających niespodzianek, twórcze „nie wiem” współczesnej wiedzy w stosunku do dziecka”

Wydarzenie edukacyjne ma na celu wychowanie do wartości i kształtowanie postaw patriotycznych.

ZAPISY I BLIŻSZE INFORMACJE: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: STARY DOKTOR W ORANŻERII KULTURY
Oceń artykuł:

(0)