Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Podziel się:

Podziel się:

FESTIWAL WARMIA PIANO & ART DAYS - Koncert Inauguracyjny

Recital fortepianowy muzyki polskiej w wykonaniu Radosława Sobczaka - 10 sierpnia, o godz. 19:00, rozpocznie Festiwal Warmia Piano & Art Days. W ramach festiwalu od 10 do 18 sierpnia, odbędą się warsztaty, koncerty i wykłady. Do Lidzbarka Warmińskiego przyjadą muzycy z kilku krajów – wybitni pedagodzy i studenci klas fortepianu.

Pomysłodawcą Festiwalu oraz dyrektorem artystycznym jest Edward Wolanin, wirtuoz fortepianu, juror licznych międzynarodowych konkursów, wykładowca licznych kursów mistrzowskich, profesor i wieloletni pedagog Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Opiekę nad organizacją całego artystycznego przedsięwzięcia sprawuje Fundacja Rzeka EN.

Radosław Sobczak - urodził się w 1981 roku w Piszu. W roku 2006 ukończył studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie fortepianu prof. Edwarda Wolanina, oraz kameralistyki prof.Macieja Paderewskiego. Uzupełnił studia muzyczne u prof. Victora Macarova. Jest laureatem prestiżowych konkursów pianistycznych, koncertował w wielu polskich i zagranicznych filharmoniach. Był Profesorem na Chopin- Keimyung University w Daegu, w Korei. Płd., wykładowcą na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie, a od 2012 roku również pedagogiem fortepianu w Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego Nr 4 w Warszawie i od 2018 roku jest Profesorem wizytującym w Sichuan Normal University w Chengdu.

Bezpłatne zaproszenia i zapisy: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146

Autor grafiki: Monika Pietrosian
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury
Oceń artykuł:

(0)