Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Podziel się:

Podziel się:

KU CHWALE PRZYRODY - wystawa fotografii Pawła Ulaniuka

Zapraszamy do Oranżerii Kultury na wernisaż wystawy Pawła Ulaniuka zatytułowanej „Ku chwale przyrody”, 8 sierpnia 2019, o godz. 19:00.

Paweł Ulaniuk – absolwent Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Miłośnik przyrody, pracuje jako leśniczy w leśnictwie „Czarny Las” w Nadleśnictwie Bartoszyce.
Fotografia to jego hobby. Inspiruje się przyrodą, ale też historyczno-kulturowym dziedzictwem regionu Warmii i Mazur. Według autora „życiowe doświadczenie uczy szacunku i pokory do otaczającej rzeczywistości”. A rzeczywistość to świat, który składa się nie tylko z materii, ale i ducha. To wszystko jest źródłem jego fascynacji.

Fotografie autora zostały wyróżnione w wielu konkursach. Największym sukcesem było wyróżnienie w międzynarodowym konkursie „Unexpected viewing of Nature” w 2014 r. i zaproszenie do udziału w warsztatach fotograficznych w USA w stanie Teksas.
W roku 2017 był jednym z fotoreporterów podczas „Mazury Air Show” w Giżycku.
Od roku 2017 współpracuje ze stowarzyszeniem "Dom Warmiński".
Jego prace dwukrotnie znalazły się w gronie wyróżnionych laureatów w ramach prestiżowego konkursu „Lasy w obiektywach leśników”, ogłaszanego przez Generalną Dyrekcję Lasów Państwowych (2017), (2018).

Bezpłatne zaproszenia i zapisy: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: KU CHWALE PRZYRODY — wystawa fotografii Pawła Ulaniuka
Oceń artykuł:

(0)