Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Podziel się:

Podziel się:

WYOBRAŹNIA LIDZBARSKICH ARTYSTÓW NIE ZNA GRANIC!

W jaki sposób można zobrazować przyrodę? Wyobraźnia lidzbarskich artystów nie zna granic! Tak jak zapowiadaliśmy, 27 czerwca w Oranżerii królowały zioła i inne rośliny.

Uzdolnieni i niezwykle pracowici autorzy – podopieczni PŚDS w Lidzbarku Warmińskim – stworzyli kilkadziesiąt prac w ciągu niespełna dwóch miesięcy! Na dodatek w co najmniej 14 różnych technikach. Oprócz bardziej znanych: malarstwa, rysunku, pasteli, akwareli, były prace wykonane w technice linorytu, pirografii, papieroplastyki, ceramiki, na papierze czerpanym i z drewna. Podziwialiśmy też witraże, malarstwo na szkle, haft gobelinowy... Wystawa została zorganizowana w ramach projektu „Lidzbarski Zielnik Artystyczny”, a pierwszym krokiem do jej powstania były zajęcia edukacyjne w naszej Oranżerii. Warsztaty zielarskie i wycieczka tematyczna w poszukiwaniu ziół na lidzbarskich trawnikach, okazały się dla artystów natchnieniem. Niektórzy z przybyłych po raz pierwszy próbowali swych sił artystycznych i jak się okazało odkryliśmy nowe talenty! Podczas wystawy swoje prace zaprezentowali: Marcin Bastek, Dariusz Jezierski, Bolesław Kitowicz, Piotr Kosiński, Artur Linowski, Mateusz Łempicki, Barbara Piasecka, Anna Rogalska, Dominik Szafran, Anna Turska, Arkadiusz Tyczyński, Monika Wieczorek. Autorzy otrzymali upominki, a nade wszystko gorące owacje. Każdy z nich został przedstawiony publiczności, dzięki czemu dowiedzieliśmy się również o ich innych pasjach. Niespodzianką dla uczestników i gości była prezentacja multimedialna wykonana przez instruktora Szymona Drężek dokumentująca cały proces pracy od pierwszych zajęć w Oranżerii do pracowni PŚDS. A efekty podziwialiśmy już na żywo. Gratulujemy uczestnikom pracowni plastycznej oraz ich instruktorce, opiekunce artystycznej – Grażynie Kraczek i Pani kierownik PŚDS – Małgorzacie Jankowskiej. Wystawa LIDZBARSKI ZIELNIK ARTYSTYCZNY – odsłona II bardzo spodobała się publiczności, będzie miała kolejną odsłonę w jesieni.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: WYOBRAŹNIA LIDZBARSKICH ARTYSTÓW NIE ZNA GRANIC!
Oceń artykuł:

(0)