Sobota, 19 września 2020. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Podziel się:

Podziel się:

KONCERTOWE POŻEGNANIE ROKU SZKOLNEGO

Zabytkowe mury Oranżerii Kultury w upalne dni czerwcowe dawały ochłodę oraz rozbrzmiewały piękną muzyką kompozytorów polskich i obcych. Odbyły się dwa koncerty kameralne, można więc powiedzieć, że rok szkolny w lidzbarskiej oranżerii zakończono muzycznie.

Koncert W OBŁOKACH ROMANTYZMU zagrał młody, utalentowany pianista Michał Sztekmiler. Artysta zaprezentował publiczności utwory, które pod koniec czerwca wykona na swoim egzaminie dyplomowym podsumowującym naukę w Akademii Muzycznej w Łodzi. W programie recitalu usłyszano kompozycje Chopina, Rachmaninowa i Liszta. Niektóre porywały energią, inne były melancholijne – przeplatały się tempa i zmieniały nastroje. Pojawił się klimat romantycznej wrażliwości, ludowości i fantazji. Przejmująco zabrzmiał chopinowski „Marsz żałobny”. Ale „Rapsodia hiszpańska” Liszta porwała serca gości. Był to niezapomniany wieczór nasycony emocjami i romantyczną duchowością.

Radośnie zagrano i wyśpiewano początek sezonu letniego na koncercie WITAJCIE WAKACJE!! Wystąpili Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie oraz PSM I stopnia w Lidzbarku Warmińskim. Reprezentowali oni klasy śpiewu Ewy Alchimowicz – Wójcik oraz perkusji Jacka Wójcika. Oboje Muzycy przepięknie poprowadzili koncert eksponując pracę i nabyte umiejętności młodych adeptów sztuki muzycznej. Wysłuchano urokliwych interpretacji pieśni Stanisława Moniuszki – zachwycił duet Żanety Żokowskiej i Emmy Chomentowskiej w „Wędrownej ptaszynie”. Była „Piosnka Litewska” Fryderyka Chopina i „Swatka” z musicalu „Skrzypek na dachu”. Wszystkich urzekł Tadzio Tabor wykonując "Etiudę nr. 6" Stanisława Hałata na jednym z instrumentów perkusyjnych. Wśród tychże instrumentów posturą i wydobywanymi dźwiękami zachwycała egzotyczna marimba. Uczniom akompaniowali nauczyciele muzyki: Łukasz Jóźwiak, Lech Kozakiewicz i Lucyna Żołnierek-Frenszkowska.

Latem Oranżeria Kultury zaprasza na Wieczory Czwartkowe, zajęcia literacko-kreatywne i wycieczki.


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: KONCERTOWE POŻEGNANIE ROKU SZKOLNEGO
Oceń artykuł:

(0)