Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Podziel się:

Podziel się:

RYCINY SZYMONA W ORANŻERII

Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim zaprasza na wydarzenia kulturalne ze słowem i obrazem! 5.06.2019 – otwarcie wystawy Z SZYMONEM „W PUSTYNI I W PUSZCZY”. Spotkania kierowane do Młodzieży z klas IV-VI odbędą się w trzech grupach o godz. 9:00, 10:30 i 12:00. Natomiast 6.06.2019 – otwarcie wystawy „RYCINY SZYMONA KOBYLIŃSKIEGO do powieści Henryka Sienkiewicza W PUSTYNI I W PUSZCZY”. Spotkanie kierowane do wszystkich chętnych - odbędzie się o godz. 19:00.

Szymon Kobyliński (1927-2002) – polski grafik, rysownik, karykaturzysta, satyryk, historyk, scenograf, jeden z prekursorów polskiego komiksu. Szerokiej publiczności znany również ze swoich rysunkowych gawęd telewizyjnych.
Wystawę przygotowano wspólnie z wnuczką Artysty – Verą Kobylińską, która opowie o swoim dziadku, jego pracy i pasji twórczej. Zaprezentowane będą ryciny i szkicowniki oraz przybliżone zostanie proces przygotowania się Artysty do wykonania tych prac. Będzie można zobaczyć dokumentację rysunkową, fotograficzną i prasową oraz archiwalne zdjęcia Szymona Kobylińskiego i Jego osobiste pamiątki.
Na spotkaniu zostanie odczytanych kilka fragmentów powieści H. Sienkiewicza z towarzyszeniem nietypowej oprawy muzycznej w aranżacji Marcina Dadury – zagrają bębny i kij deszczowy. Będzie to niezwykła artystyczno-literacka podróż po pustyniach i dżunglach dzikiej Afryki w lidzbarskiej oranżerii!

Bezpłatne zaproszenia i zapisy: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: RYCINY SZYMONA KOBYLIŃSKIEGO W ORANŻERII
Oceń artykuł:

(0)