Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Podziel się:

Podziel się:

„PRESTO PRESTO” koncert Dyplomantów Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie w Oranżerii Kultury

W sobotni wieczór zabytkowe wnętrza Oranżerii Kultury wypełniły się dźwiękami fletu, gitary i fortepianu w efekcie koncertu Dyplomantów PSM w Olsztynie. Przed zgromadzoną publicznością wystąpili: Julita Burzyńska i Jacek Biernat z klasy fletu – tegoroczni maturzyści oraz Dorian Baca z klasy gitary, który w czerwcu broni swój licencjat z filologii angielskiej. Akompaniowała im Natalia Klykowa.

Podczas koncertu młodzi i bardzo zdolni uczniowie zaprezentowali przekrój muzyki różnych epok. Zagrali utwory, które już wkrótce (presto) przedstawią na egzaminach dyplomowych.
W ich wykonaniu wysłuchaliśmy kilkunastu utworów kompozytorów tworzących w okresie od baroku do współczesności m. in. M. Blaveta, F. Tarregi, H. Villa-Lobos, M. Pasiecznego.
Pierwsze wykonanie rozpoczął subtelny dźwięk fletu, który wprowadził słuchających w podniosły nastrój. Podczas grania poszczególnych utworów każdy ze słuchaczy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło romantycznych dźwięków, mocnych brzmień i delikatnych nut. Różnorodne dźwięki wydobywane z instrumentów pozwoliły delektować się pięknymi utworami. Występujące kolejno kompozycje w wykonaniu młodych instrumentalistów brzmiały cudownie w klimatycznej sali Oranżerii. Artyści przekazali słuchaczom bogatą gamę emocji i wrażeń, jak chociażby nostalgię, smutek, radość czy witalność.
Odwagi naszym bohaterom dodawały rodziny, przyjaciele i wszyscy kochający muzykę – poruszeni ich świeżością, zaangażowaniem i autentycznością wykonań.
Dziękujemy za cudowny wieczór Dyplomantom, życząc im wspólnie z ich nauczycielkami - Simoną Kassak - Hajny i Elżbietą Pliszką zdobywania kolejnych stopni edukacji i ustawicznego rozwijania pasji muzycznej. Nauczycielom gratulujemy zdolnej młodzieży, gotowej do dalszej drogi artystycznej.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury
Oceń artykuł:

(0)