środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Podziel się:

Podziel się:

Koncert DZIEWCZĘ PIĘKNE, CHŁOPCZE MŁODE w Oranżerii Kultury

Czwartkowy wieczór w Oranżerii Kultury rozbrzmiewał dźwiękami utworów kompozytorów polskich i obcych. Chociaż tych ostatnich było zdecydowanie mniej, to nazwiska wielkie – Brahms, Offenbach. Mieliśmy okazję wysłuchać koncertu „Dziewczę piękne, chłopcze młode”, podczas którego zaprezentowali się studenci Instytutu Muzyki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego w Olsztynie. Opiekunem artystycznym młodych wykonawców była Agnieszka Panasiuk – znana naszej publiczności jako wykonawca koncertów m.in. „Muzyka islandzka”, „Zacznij od Bacha” czy z zespołem „Pro Musica Antiqua”.

Publiczność usłyszała kilkanaście utworów, głównie kompozytorów polskich, jak Chopin, Szymanowski, Paderewski, Kilar. Chociaż w trakcie koncertu przeważały kompozycje na fortepian, to zabrzmiały również dźwięki pieśni Paderewskiego i Moniuszki. Nie można odmówić młodym artystom wrażliwości i polotu. Przekazali publiczności świeżą energię twórczą w odtwarzaniu kompozycji wielkich muzyków i w prezentowaniu własnych utworów. Urzekła nas ich spontaniczność i brawura w wyrazistych „Tańcach węgierskich”, kabaretowym „Kankanie”, ale też nostalgia w temacie miłosnym z filmu „Dracula”.
Niektórzy zachwycili autorskimi utworami – skomponowanym przez Natalię Kaszubską nokturnem i piosenką z towarzyszeniem fortepianu autorstwa młodej adeptki muzyki Marii Małkowskiej. Warto też nadmienić, że poszczególne utwory były przeplatane słowem Agnieszki Panasiuk o twórcach i ich dziełach.
Był to wspaniały muzyczny wieczór. Publiczność bardzo ciepło przyjęła młodzieńcze wykonania z uśmiechem i życzliwością.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Koncert DZIEWCZĘ PIĘKNE, CHŁOPCZE MŁODE w Oranżerii Kultury
Oceń artykuł:

(0)