Piątek, 19 lipca 2019. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

POD GWIAZDAMI PARYŻA W LIDZBARSKIEJ ORANŻERII – KONCERTY NOWOROCZNE

Kilkuletnią tradycją pierwszego styczniowego weekendu w Oranżerii Kultury stały się Koncerty Noworoczne. Ten czas witamy muzyką, dziękując wszystkim, którzy towarzyszyli nam w wydarzeniach roku ubiegłego, współpracowali z nami i wspierali nasze działania. Muzyczne powitanie Nowego 2019 Roku odbyło się dzięki wsparciu naszego mecenasa, jakim jest lidzbarska firma „Szkło” Sp. z.o.o.

Tego wieczoru – podczas 2 koncertów - dla licznie zgromadzonej publiczności zagrali muzycy z Zespołu „Fuego Quartet” z występującą gościnnie wokalistką Sarą Szymczak.

„Fuego Quartet” powstał z inicjatywy Dominika Jastrzębskiego – pierwszego klarnecisty Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, znanego publiczności wydarzeń muzycznych w Oranżerii Kultury m. in. z występów z Agnieszką Panasiuk oraz zespołem „Pro Musica Antiqua”. Pozostali muzycy to debiutanci na naszej scenie: Rafał Górczyński - akordeon, Adam Starowicz - kontrabas, Bartek Fedorowicz – gitara, Sara Szymczak – śpiew.

Tematem koncertu był „Karnawał w Paryżu”. Artyści na początku wykonali walce i tanga – gatunki mocno osadzone w muzyce francuskiej. Dzięki tym utworom przenieśliśmy się do Paryża, sentymentalnego klimatu jego kawiarń i ulic. Oczarowały nas dźwięki walców – „Mały kwiatek”, „Pod niebem Paryża”, „French Touch”, a także tanga – „Oblivion” czy „Liberte” autorstwa Astora Pazzolli. W trakcie koncertu mogliśmy wysłuchać też innych gatunków muzycznych - słynnego „Czardasza” Vittorio Monti, bluesa czy rockowego przeboju "Billie Jean". Pełna energii i czaru wokalistka Sara Szymczak zachęciła widownię do aktywnego odbioru muzyki. W jej wykonaniu usłyszeliśmy piosenki zarówno romantyczne, jak też dynamiczne. Popłynęły dźwięki utworów - „La vie en rose”, „Je veux”, „La Parisienne”. Lider zespołu nawiązał finezyjny dialog z publicznością, a poszczególne utwory były przeplatane humorystycznymi ciekawostkami. Porwana w klimat paryskiej ulicy publiczność, włączała się klaskając i nucąc, hojnie nagradzając artystów brawami. Podczas wspaniałego wieczoru nie mogło zabraknąć bisów - muzycy wykonali utwór „Stand By Me”, znany naszej publiczności, która włączyła się w jego wykonanie.

Dziękujemy artystom za cudowny, pełen różnorodnych wrażeń wieczór, cudowną podróż do Paryża.

Życzymy wszystkim pomyślności w Nowym 2019 Roku i do zobaczenia na kolejnych wydarzenia w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim!
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: POD GWIAZDAMI PARYŻA W LIDZBARSKIEJ ORANŻERII
Oceń artykuł:

(0)