Niedziela, 13 października 2019. Imieniny Edwarda, Geraldyny, Teofila

Podziel się:

Podziel się:

Przedświąteczny czas w Oranżerii Kultury

Miejska Biblioteka Pedagogiczna – Oranżeria Kultury przed Świętami Bożego Narodzenia wszystkich chętnych zaprosiła na koncert i warsztaty.

14 grudnia mieliśmy okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie. Podczas koncertu MUZYKA NA GRUDNIOWY WIECZÓR usłyszeliśmy młodych, ale niezwykle utalentowanych artystów. Wykonali utwory m.in. F. Chopina, J.S. Bacha, M. Blaveta, M. Karłowicz, M. Pasiecznego. Zabrzmiały instrumenty takie, jak: fortepian, gitara, skrzypce, wiolonczela, obój, flet. Rozmiarami i dźwiękiem imponował kontrabas w Suicie Z. Gardonyi. Publiczność zachwyciły wokale wykonawców: sopranistki Klary Mieruńskiej oraz Pawła Horodyskiego dysponującego basem. Koncert zakończono wspólnym zaśpiewaniem kolędy "Przybieżeli do Betlejem Pasterze".
15 grudnia słuchając kolęd dzieci i dorośli tworzyli świąteczne pocztówki. Zajęcia LUDZIE KARTKI PISZĄ jak co roku prowadziła Pani Grażyna Kraczek. Tym razem tematem przewodnim były "Gwiazdy, gwiazdki, gwiazdeczki". Stąd na kartkach pojawiły się gwiazdki w całej gamie kształtów i kolorów. Bardzo nas cieszy, że na warsztaty przychodzą całe rodziny - dzieciom towarzyszą nie tylko mamy, ale ciocie, babcie i ojcowie.
"A w święta niech snuje się kolęda i gałązki sosnowe niech Wam pachną" - to fragment życzeń jednej z uczestniczek napisanych na podarowanej nam świątecznej pocztówce - czego życzymy również wszystkim czytelnikom Gazety Lidzbarskiej.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Przedświąteczny czas w Oranżerii Kultury
Oceń artykuł:

(0)