Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Podziel się:

Podziel się:

ZACZĘLIŚMY OD BACHA …. pierwszy tegoroczny jesienny koncert kameralny w Oranżerii Kultury

3 października w Oranżerii Kultury dźwiękami kompozycji Bacha zaczął się pierwszy jesienny koncert kameralny. Zagrali muzycy związani z olsztyńskim i gdańskim środowiskiem muzycznym. Gościliśmy Agnieszkę i Pawła Panasiuk – pianistkę i wiolonczelistę oraz występującego u nas po raz pierwszy skrzypka Pawła Kuklińskiego.

Agnieszka i Paweł Panasiuk grali już kilkakrotnie w Oranżerii Kultury - wystąpili m.in. w koncertach „Muzyka islandzka” oraz z zespołem „Pro Musica Antiqua”.

Debiutujący u nas skrzypek Paweł Kukliński - absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, dziś pełni funkcję profesora nadzwyczajnego uczelni. Stale występuje jako solista, kameralista oraz koncertmistrz w wielu projektach artystycznych w kraju i za granicą m. in. w Danii, Grecji, Litwie, Łotwie, Ukrainie, Niemczech czy Wielkiej Brytanii.

Podczas koncertu, oprócz tytułowego Bacha, usłyszeliśmy słynne utwory na fortepian, skrzypce i wiolonczelę kompozytorów XVIII - XX wiecznych. Wśród nich wyjątkową, liryczną miniaturę muzyczną Camille'a Saint-Saensa „Łabędź” z suity „Karnawał zwierząt”. Bardzo żywym, polskim akcentem był „Kujawiak” Henryka Wieniawskiego oraz iście współczesne "Trio" na skrzypce, wiolonczelę i fortepian Andrzeja Panufnika. Nie mogło zabraknąć również wykonań utworów kompozytorów wiedeńskich, jak Fritz Kreisler, natomiast na zakończenie wieczoru muzycy zagrali dynamiczne „Libertango” Astora Piazzolli.

Koncert został gorąco przyjęty przez Lidzbarczan oraz słuchaczy spoza naszego miasta. Gościliśmy m.in. uczestników Konwentu Przewodniczących Sejmików Województw RP i Dyrektorów Biur / Kancelarii Sejmików.

Koncert "Zacznij od Bacha" był pierwszym z jesiennych koncertów w Oranżerii Kultury. Na kolejny koncert pod tytułem „Jesienny kaprys” zapraszamy już 14 października, w niedzielę, o godz. 16:00.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury
Oceń artykuł:

(0)