Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

Koncert Chóru Męskiego Rolika w Oranżerii Kultury i życzenia 110 lat działalności z okazji 10-lecia Stowarzyszenia Kobiet „Miej Marzenia”

9 września - w niedzielne popołudnie w Oranżerii Kultury odbył się koncert pt. „10 piosenek na 10. Urodziny Stowarzyszenia Kobiet "Miej Marzenia", którego wykonawcą był Chór Męski Rolika. Artyści śpiewali przy wypełnionej po brzegi sali, jako że okazja była znamienita.

10 lat temu - jesienią 2008 roku - powstało Stowarzyszenie Kobiet "Miej Marzenia". Jednym
z marzeń stowarzyszenia był śpiew... Ale okazało się, że nie tylko kobiety marzyły o wspólnym śpiewaniu. I tak bardzo szybko zawiązał się Chór Męski Rolika, który śpiewa już blisko dekadę.
Lidzbarczanie doskonale znają członków chóru, będących na co dzień ich sąsiadami czy kolegami
z pracy. W muzyce i wspólnym śpiewaniu panowie odnaleźli sposób na realizację swoich pasji
i możliwość kreatywnego spędzania wolnego czasu.
Lidzbarska Oranżeria Kultury już niejednokrotnie gościła członków chóru, m.in. podczas koncertów; „Agnieszka Osiecka ciągle żywa w słowie i piosence” czy „Wciąż bardziej Cię kocham”.
Podczas niedzielnego koncertu usłyszeliśmy aż 12, a nie 10 wybranych specjalnie na tę szczególną okazję utworów o miłości w aranżacji i przy akompaniamencie Pawła Rolikowskiego. Wśród nich piosenki do słów "najlepszych poetów" takich jak; Agnieszka Osiecka czy Jacques Brel.
Pierwszym utworem były "Białe zeszyty", podobnie kolejne - traktowały o różnych odcieniach miłości. Atmosfera spotkania była bardzo ciepła, publiczność reagowała niezwykle emocjonalnie.
Na koniec cała sala wraz z zespołem odśpiewywała na stojąco frazę MIEJ MARZENIA.
Członkinie stowarzyszenia mają jeszcze mnóstwo marzeń. Nic więc dziwnego, że padły życzenia nie 10, a 110 lat działalności.
Koncert zwieńczyła owacja na stojąco i gorąco przyjmowane bisy.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury
Oceń artykuł:

(0)