Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

PORTRET I SŁOWO W ORANŻERII

Oranżeria Kultury zaprasza na otwarcie wystawy zatytułowanej PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA W CYTATACH Z LITERATURY. Na spotkaniu będziemy gościć autorkę prac Darię Mielcarzewicz. Otwarcie wystawy odbędzie się 06.09.2018, w czwartek, o godz. 13:00 dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz o godz. 18:00 dla wszystkich zainteresowanych literaturą, językiem ojczystym i sztuką.

DARIA MIELCARZEWICZ artystka zamieszkała w Poznaniu, która legitymuje się dyplomami fotografika, grafika komputerowego i teatrologa. W spektrum jej dokonań zawodowych są projekty fotograficzne oraz okładek książek, fotografia reportażowa, kolaże, logotypy, plakaty, rysunki, animacje i filmy. Mielcarzewicz współpracowała m.in. z Art Stations Fundation by Grażyna Kulczyk, Krajową Izbą Gospodarczą, Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, Teatrem Wielkim w Poznaniu i Teatrem Polskim w Warszawie oraz wydawnictwami „Znak” i „ Świat Książki”. Artystka w 2012 otworzyła „Sklep z cytatami” wcześniej zakładając na Facebooku profil – „Daria rysuje, Oni mówią”.
SKLEP Z CYTATAMI trafił na listę dziesięciu najdziwniejszych sklepów świata i doczekał się licznych recenzji medialnych – my cytujemy: „Uśmiech pojawia się na twarzy, gdy widzi się takie ożywcze pomysły, które nie traktują kultury śmiertelnie poważnie, ale z humorem, niejako mimochodem popularyzując jednocześnie czytelnictwo.”
Przyjrzymy się jak znane powiedzenia z polskiej literatury zagościły na wielkoformatowych pracach Darii Mielcarzewicz. Co rozpoznamy w pierwszej kolejności cytat czy portret artysty?!
Organizatorzy oczekują serdecznie na otwarciu wystawy!

Kontakt: oranzeria@lidzbarkw.pl lub tel. 517 262 146


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: PORTRET I SŁOWO W ORANŻERII KULTURY
Oceń artykuł:

(0)