Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

MECZET CO 500 METRÓW Zjednoczone Emiraty Arabskie oczami Jerzego Krasowskiego w Oranżerii Kultury

26 lipca odbyło się w Oranżerii Kultury spotkanie w Klubie Podróżnika. Tym razem udaliśmy się na wyprawę do Zjednoczonych Emiratów Arabskich wraz z podróżnikiem Jerzym Krasowskim.

Bohater naszego spotkania– lidzbarczanin - ukończył w naszym mieście szkołę podstawową i liceum. Pracował jako nauczyciel, instruktor metodyki i dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2.

Podczas spotkania opowiadał nam o swojej podróży na Bliski Wschód do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, którą odbył 4 lata temu.

W pierwszej części spotkania dowiedzieliśmy się o historii, kulturze, obyczajach. Słowu podróżnika towarzyszyła prezentacja, dzięki której mogliśmy podziwiać wspaniałe, egzotyczne krajobrazy, zdobycze techniki czy unikatowe rozwiązania architektoniczne, jak np. budynki z niespotykaną wysokością oraz o nietypowych kształtach.

Dużo usłyszeliśmy też o Dubaju – jednym z siedmiu emiratów i jego roli we współczesnej gospodarce oraz turystyce.

Wiele słów zostało poświęconym wspaniałym meczetom, jednym z najpiękniejszych dzieł sztuki sakralnej nie tylko na Bliskim Wschodzie. Zachwycają wielkością i bogactwem. Ideą jednego z prezydentów Emiratów Arabskich było utworzenie jak największej liczby meczetów, aby wierni mieli do nich jak najbliżej.

W drugiej części spotkania obejrzeliśmy relację filmową z podróży, stanowiącą dopełnienie opowieści.

Na koniec uczestnicy spotkania mogli sobie wybrać prezenty-niespodzianki w postaci m. in. voucherów hotelowych czy różnych akcesoriów.

Gorący czas kanikuły sprzyja rożnego rodzaju wojażom. Być może nasze spotkanie będzie inspiracją do podjęcia jednej z nich.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury
Oceń artykuł:

(0)