Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

MARIAŻ MUZYCZNY W ORANŻERII

Koncertu „Letnia Ballada” na fortepian i wiolonczelę zagranego w Oranżerii Kultury lidzbarczanie, turyści – wszyscy goście nie zapomną szybko! Zagrały Barbara Drążkowska na fortepianie oraz Izabela Buchowska na wiolonczeli.

Artystki poznały się w Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu, którą ukończyły z wyróżnieniem w 2005 roku. Następnie przebywały wspólnie na rocznym stypendium w Niemczech. Obie Panie występują w kraju i za granicą wykonując dzieła różnorodnych kompozytorów - chętnie sięgają po kompozytorów współczesnych.
W Oranżerii Kultury Barbara Drążkowska & Izabela Buchowska zagrały już po raz drugi. Nawiązały serdeczny kontakt z publicznością opowiadając o wykonywanych utworach. W repertuarze ujęły utwory Szostakowicza, Chopina, Debussego, Rachmaninowa. Swoją interpretacją muzyczną przekazały publiczności całe spektrum uczuć. W efekcie kolejny wieczór czwartkowy upłynął w przepięknej atmosferze, którą stworzyły niezwykłe wykonanie oraz cudowna publiczność.
Organizatorzy dziękują artystkom, stałym słuchaczom koncertów, wakacyjnym gościom i przybyszom z okolicznych miejscowości. Gościem specjalnym był Alfons Kułakowski jeden z nestorów współczesnego malarstwa.
Spotkaniu towarzyszył Fryderyk Chopin sportretowany przez Mariusza Kaldowskiego.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Mariaż muzyczny w Oranżerii
Oceń artykuł:

(0)