Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Podziel się:

Podziel się:

Święci wychodzą ponad ramy

Z okazji 70 rocznicy przybycia sióstr Pallotynek do Lidzbarka Warmińskiego i 7 rocznicy śmierci S.M Julitty Gołębiowskiej SAC Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim serdecznie zaprasza - 12 lipca o godzinie 18:00 - na kolejne na spotkanie w klubie Naszej Małej Ojczyzny.

Siostra Julitta Gołębiowska (1933-2011) urodziła się w Makowszczyźnie (Litwa), a jej dzieciństwo przypadło na okres II wojny światowej. Po wojnie wraz z rodziną przeniosła się w okolice Lidzbarka Warmińskiego. W 1950 roku została przyjęta do Zgromadzenia Sióstr Pallotynek. Ze względu na swoje uzdolnienia skończyła kurs grafiki użytkowej na ASP w Krakowie, a później studia dzienne na ASP w Gdańsku. Jej dorobek artystyczny jest niezwykle bogaty i różnorodny w zakresie form.
Na wystawie zaprezentujemy Wam jej - malarstwo, projekty wnętrz i kaplic, projekty okładek, plansz edukacyjnych do nauczania katechezy a także poezję, której była autorką. Na spotkaniu usłyszymy opowieść o niej samej, jej pracy, a także o Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego - popularnie zwanych Pallotynkami.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie!
Bezpłatne zaproszenia oczekują na Was w Oranżerii Kultury.
Kontakt: oranzeria@lidzbarkw.pl lub tel. 517 262 146
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Święci wychodzą ponad ramy
Oceń artykuł:

(0)