Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Podziel się:

Podziel się:

Z pasją na skrzypcach i fortepiane

12 czerwca gościliśmy z Oranżerii Kultury utalentowanych adeptów szkół muzycznych z Lidzbarka Warmińskiego i Olsztyna. Tym razem zaprezentowali się uczniowie z klas skrzypiec i fortepianu.

Koncert poprowadziła Pani Monika Dondalska – skrzypaczka, solistka olsztyńskiej filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego. W tej roli występuje na co dzień polskimi i zagranicznymi zespołami symfonicznymi i kameralnymi. Od 2009 roku pracuje w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, gdzie jest koncertmistrzem orkiestry. W Oranżerii - wystąpiła w roli pedagoga przedstawiając nam umiejętności swoich uczniów. Na koncercie obok skrzypków zaprezentowali się także uczniowie z klasy fortepianu Waldemara Wereckiego. Młodym muzykom akompaniowali – Lech Kozakiewicz i Waldemar Werecki.

To już kolejne takie spotkanie muzyczne odbywające się w Oranżerii na zakończenie roku szkolnego. Cieszymy się, że młodzi wykonawcy, zanim rozpoczną wakacyjny czas, chcą w zabytkowych wnętrzach naszej biblioteki zaprezentować swoje umiejętności. To także dla nich doskonała możliwość mierzenia się z publicznym występem i własnym stresem.

A już 28 czerwca – muzycznym spotkaniem połączonym z wystawą – zainaugurujemy letnie spotkania w Oranżerii Kultury. W każdy wakacyjny czwartek zaprosimy Was na różnorodne spotkania ze sztuką, kulturą i literaturą. Wakacyjny sezon zakończy recital skrzypcowy w wykonaniu Moniki Dondalskiej. Serdecznie zapraszamy!
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Z pasją na skrzypcach i fortepiane
Oceń artykuł:

(0)