Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

ORTOGRAFICZNE POTYCZKI W ORANŻERII

Dnia 9.06.2018 podczas Nocy Bibliotek w Oranżerii Kultury 34 osoby przystąpiły do pisania 3. Lidzbarskiego Dyktanda zatytułowanego „Znienacka – żadne tam błahe tête-à-tête”. W poszczególnych kategoriach dzielnie rywalizowało ze sobą: 13 kobiet (wciąż najliczniejsza kategoria), 10 mężczyzn, 5 uczniów klas VII i gimnazjalnych oraz 6 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Funkcję lektora pełnił polonista i dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Adam Brodowski, który wszystkim uczestnikom życzliwie sekundował. Tekst dyktanda autorstwa Marcina Zakrzewskiego, nauczyciela języka polskiego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, składał się z 346 słów. Dyktando pisano około 45 minut - emocje towarzyszące piszącym były ogromne! Komisja konkursowa w składzie: Wioletta Marcinek, Alicja Orłowska, Sylwia Pieczykolan, Hanna Skorynko, Wioletta Grudzińska oraz zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji Barbara Zegler, po rzetelnym sprawdzaniu prac, ogłosiła wynik.
Laureatem Konkursu i zdobywcą Głównej Nagrody ROWERU MIEJSKIEGO jest Adam Boguszewski. W poszczególnych kategoriach wygrali: klasy VII i szkoły gimnazjalne - Aleksandra Jastrzębowska, szkoły ponadgimnazjalne - Kinga Pastusiak, kobiety - Elżbieta Stępnowska, mężczyźni - Piotr A. Nowakowski. GRATULACJE!!! Fundatorem nagród jest Firma Jan & Bar – Jankowski Mirosław & Baran Waldemar.
Czas oczekiwania na werdykt jury umilił występ grupy teatralno – kabaretowej oraz zespołu muzycznego ŁAJLD z Młodzieżowego Domu Kultury. Dziękujemy utalentowanej młodzieży za cudny wokal i śmieszne scenki z życia wzięte.
Tak minęła Noc Bibliotek w Oranżerii Kultury. Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie i już zapraszamy do zmierzenia się z ortografią za rok w 4. Lidzbarskim Dyktandzie.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Ortograficzne potyczki w Oranżerii Kultury
Oceń artykuł:

(0)