Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

Koncert Canzone Di Primavera w Oranżerii Kultury

4 czerwca w Oranżerii Kultury odbył się koncert "Canzone di Primavera", którego wykonawcami byli uczniowie trzech placówek artystycznych. Gościliśmy młodych muzyków z Państwowych Szkół Muzycznych w Lidzbarku Warmińskim i w Olsztynie oraz – po raz pierwszy w Oranżerii Kultury - słuchaczy olsztyńskiego Policealnego Studium Aktorskiego im. A. Sewruka.

Opiekunami merytorycznymi uczniów z klas śpiewu i perkusji byli: dr Ewa Alchimowicz-Wójcik - sopranistka, pedagog śpiewu solowego i emisji głosu w Państwowej Szkole Muzycznej
I i II st. w Olsztynie i Policealnym Studium Aktorskim im. A. Sewruka oraz dr Jacek Wójcik
- perkusista, instrumentalista, nauczyciel perkusji w Państwowych Szkołach Muzycznych w Lidzbarku Warmińskim i Olsztynie. Oboje muzycy znani są naszej publiczności z występów na Koncertach Noworocznych. Ponadto Ewa Alchimowicz-Wójcik występowała u nas z zespołem Pro Musica Antiqua.
Młodym i utalentowanym artystom akompaniowali na fortepianie Lucyna Żołnierek-Frenszkowska i Lech Kozakiewicz.
Tego wieczoru wysłuchaliśmy wykonań w ośmiu odsłonach – na przemian – wokalnych
i instrumentalnych. O specyfice każdej z nich opowiadali olsztyńscy pedagodzy.
W części wokalnej wybrzmiały utwory klasyczne oraz songi i piosenki z filmów i musicali.
Wśród nich m. in. "Swatka" z musicalu "Skrzypek na dachu" czy "Impossible dream" z musicalu "Człowiek z La Manchy". Warto też wspomnieć o wykonaniu pieśni Feliksa Nowowiejskiego "Jebłóneczka" w gwarze warmińskiej.
Występy instrumentalne uczniów z klasy perkusji okazały się miłym zaskoczeniem dla naszej publiczności. W powszechnym rozumieniu perkusja najczęściej kojarzona jest z podstawowym zestawem instrumentalnym, jak bębny czy talerze. Natomiast podczas koncertu młodzi muzycy zaprezentowali swoją grę na mniej znanym instrumencie perkusyjnym, jakim jest marimba.
W ich wykonaniu usłyszeliśmy utwory zarówno kompozytorów klasycznych, jak i współczesnych.
Zaproponowany program został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność, która została ujęta naturalnością i witalnością młodych artystów. Wszystkie wykonania spotkały się z żywym odbiorem, w tym pełne ekspresji, przeważające prezentacje partii wokalnych.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Koncert Canzone Di Primavera w Oranżerii Kultury
Oceń artykuł:

(0)