Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Podziel się:

Podziel się:

Andymian i Cirut w Oranżerii Kultury

W ubiegłym tygodniu Oranżeria Kultury zaprosiła na wydarzenie artystyczne łączące obraz i muzykę. Widzowie mogli obejrzeć wystawę Henryka Ciruta połączoną z koncertem grupy Andymian. Pierwszy raz publiczność Oranżerii wysłuchała koncertu muzyki elektronicznej.

Henryk Cirut jest znanym w regionie fotografem, który prezentuje nie tylko autorskie wystawy, ale jest także współtwórcą różnorodnych projektów muzyczno – wizualnych. Wystawa pokazuje jego autorski cykl pod nazwą „Tryptyk Warmiński”. W jego ramach dotychczas ukazały się ekspozycje: „Geoformy” „Hydroformy” i „Dendroformy”. Prace w pierwszym momencie wydają się być sztuką abstrakcyjną, przedstawiają jednak niezwykle oryginalne spojrzenie artysty na formy, które tworzy natura. Zbliżenia skał, piasku, kory drzew, czy lodu na jeziorach tworzą zachwycające i zaskakujące obrazy. W Oranżerii widzowie zobaczyć mogą wybrane prace pochodzące ze wszystkich cykli „Tryptyku” oraz zapowiedzi kolejnego przedsięwzięcia fotograficznego.
Podczas otwarcia wystawy usłyszeliśmy także koncert zespołu Andymian, który tworzą Elżbieta i Andrzej Mierzyńscy. Ten olsztyński zespół już kilkukrotnie towarzyszył Henrykowi Cirutowi na wernisażach jego prac. Elżbieta pisze teksty i śpiewa, często też użycza głosu w wokalizach uzupełniających brzmienia instrumentalne w kompozycjach Andrzeja. Andrzej jest kompozytorem muzyki instrumentalnej i instrumentalno-wokalnej, obecnie gra głównie na syntezatorach. Podczas koncertu w Oranżerii Kultury zagrali koncert „Wiosna”, inspirowany muzyką mistrza Vivaldiego. Otworzyły go i zamknęły cytaty muzyczne tego wielkiego artysty. „Wiosna” jest jednym z czterech tematów, jakie na każdą porę roku wspólnie przygotowali i nagrali na płycie „Podróże przez... Cztery Pory Roku”. Po koncercie każdy zainteresowany mógł także otrzymać egzemplarz tej płyty.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Andymian i Cirut w Oranżerii Kultury
Oceń artykuł:

(0)